آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 9 مهر 1396 ساعت 01:03   |   کد مطلب: 29378
مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد با بیان اینکه مردم به وظیفه خود در ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر مطلع نیستند، گفت: مسئولان باید با آموزش و شکل‌گیری گرهایی در اطلاع‌رسانی به مردم و جا انداختن این فریضه الهی گام بردارند.

به گزارش نافع؛ حجت‌الاسلام هادی انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ در خصوص تأثیرگذاری فرهنگ عاشورا و احیا وزنده کردن دو فریضه واجب امربه‌معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: حضرت آیت‌الله جوادی آملی فرمودند که هیچ‌چیز به‌اندازه واقعه عاشورا و تاسوعا و جریان شهادت عاشورا نمی‌تواند در بین جامعه شیعه و پیروزی‌های شیعیان اثر گذاشته باشد و این مطلب این مهم را می‌رساند که خداوند یک فرصت را در اختیار بشریت گذاشته که اکثر مردم چه مسلمان و غیرمسلمان از این محبت امام حسین(ع) بهره‌مند شوند.

 

وی در خصوص وظایف مردم نسبت به فریضه مهم امربه‌معروف و نهی از منکر، گفت: ترویج این فرهنگ یک وظیفه همگانی است چراکه به‌عنوان یک امر مهم و عملی واجب ازجمله اصول فروع دین است.

 

مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد در خصوص وظایف مسئولان هم نسبت به این فریضه الهی، گفت: این فریضه باید در میان مردم ترویج داده شود که این امر به عهده مسئولان و امران به معروف است تا مردم هم از وظایف خود مطلع شوند.

 

وی ادامه داد: هر مسئولی در هر شرایطی از زندگی شخصی و اجتماعی خود باید نسبت به این امر واجب اقدام کنند که این مهم برای مسئولان در نظام مقدس جمهوری بیشتر مورد تأکید است.

 

انتظاری افزود: قرآن کریم در آیه‌ای می‌فرمایند که باید گروهی از شما امربه‌معروف و نهی از منکر کنند و این آیه خطاب به مسئولان است که باید در این زمینه اقدام کنند.

 

وی تأکید مسئولان باید با تشکیل گروهی متشکل از نیروهای دادگستری، انتظامی، فرهنگی دست‌به‌دست هم دهند و با تعامل با یکدیگر یارگیری کنند که البته نباید این یارگیری‌ها پولی باشد بلکه باید درراه رضای خدا انجام‌وظیفه شود.

 

مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: اینکه امروز در جامعه اسلامی امربه‌معروف نمی‌شود دو مشکل وجود دارد اولاً" مردم از وظایف دینی خود مطلع نیستند و یا اگر مطلع هستند راهکار ترویج آن بلد نیستند و  ثانیاً" اینکه فضا آماده نیست.

 

وی به حوادثی که در پی برخی از امربه‌معروف‌ها برای آمران به معروف پیش می‌آید، اشاره کرد و گفت: همه دلشان می‌تپد که نهی از منکر کنند اما کسی نمی‌گوید چون برای خودشان ممکن است تبعات داشته باشد.

 

انتظاری یادآور شد: وظیفه مردم اطلاع از روش‌های امربه‌معروف و اهمیت آن است و وظیفه دولت هم در حکومت جمهوری اسلامی شرایط را آماده کنند که این شرایط با آموزش و شکل‌گیری گروه‌هایی است که این فریضه را در بین مردم جا بیندازد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت