وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 2 مهر 1396 ساعت 18:42   |   کد مطلب: 29240
نماینده ولی فقیه در همدان:
نماینده ولی فقیه در همدان گفت: ما نحوه انجام امر به معروف و نهی از منکر را به کسی آموزش نداده‌ایم در حالیکه هر کاری و عملی، سازو کار خودش را دارد به همین دلیل معتقدم برای امر به معروف و نهی از منکر یک مدرسه ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در همدان: مدرسه امر به معروف و نهی از منکر در سراسر کشور را‌ه‌اندازی شود

 

به گزارش نافع، به نقل از تسنیم از همدان، آیت الله طه محمدی پیش از ظهر امروز در گردهمایی مشترک ستادهای صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی همدان اظهار داشت: بزرگترین فریضه دینی ما به ویژه در ایام محرم امربه معروف و نهی از منکر است که از خدای تعالی می‌خواهم همه ما جز آمران به معروف و ناهیان از منکر به معنای واقعی آن  قراردهد.

وی افزود: مسئله امر به معروف و نهی از منکر به قدری مهم است که همه واجبات و متسحبات دین در برابر این فریضه الهی به قطره‌ای در برابر دریا تشبیه شده‌اند اما متاسفانه ما نتوانستیم به درستی در این عرصه انجام وظیفه کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اگر درفضای کنونی جامعه و در عرصه امر به معروف و نهی از منکر برعکس وظیفه خود در این موضوع عمل نکرده باشیم هنر کرده‌ایم چرا که تا این فریضه الهی به شدت پایمال شده است.

وی تصریح کرد: همانگونه که مسلمان با وجود تاکیدات فراوان پیامبراکرم (ص) بر تکریم اهل بیت (ع) خلاف امر ایشان تا آنجا که می‌توانستند در حق آنها جفا کردند در عرصه امر به معروف و نهی از منکر نیز با این فریضه مهم بد برخورد کرده و به شدت درجامعه پایمال شده است.

امام جمعه همدان  با بیان اینکه برپا داشتن واجبات و مستحبات دین مانند نماز، زکات، اقتصاد و غیره به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است ابراز کرد: تبر نهی از منکر است که ریشه تباهی و معصیت در جامعه را می‌زند.

وی با تاکید بر اینکه اگر امر به معروف زنده بماند واجبات و مستحبات دین نیز زنده می‌ماند در غیر این صورت از بین می‌روند گفت: در حدیثی آمده است در آخرالزمان مردم گناهان جدیدی درست کرده و در پی آن خداوند نیز بیماری‌های جدیدی نازل می‌کند.

وی با انتقاد از شرایط کنونی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد: وضعیت سازو کار و دستگاه‌هایی که برای انجام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه درست کرده‌ایم مصداق ضرب المثل "آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی است" وگرنه اسباب و لوازم  عمل به امر به معروف و نهی ازمنکر متفاوت است.

محمدی افزود: ما برای انجام امر به معروف و نهی ازمنکر نیازمند تعلیم امران به معروف و ناهیان از منکر در مدرسه امر به معروف و نهی از منکر هستیم چرا که امر به معروف و نهی از منکر در مواجه با افراد و تخلفات راهکارهای خودش را دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ما نحوه انجام امر به معروف و نهی از منکر را به کسی آموزش نداده‌ایم در حالیکه هر کاری و عملی، سازو کار خودش را دارد  به همین دلیل معتقدم برای امر به معروف و نهی از منکر یک مدرسه ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر لزوم راه اندازی مدرسه امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نمی‌توان به صورت بخشنامه‌ای و اداری در جامعه اجرا کرد.

 انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت