آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 1 مهر 1396 ساعت 23:37   |   کد مطلب: 29235
فرمانده بسیج دانش‌آموزی همدان
فرمانده بسیج دانش‌آموزی همدان گفت:امسال با آغاز سالتحصیلی ۱۳ هزار نفر از دانش‌آموزان همدانی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که از این تعداد ۷۸۰۰ نفر به مناطق عملیاتی غرب و ۵۲۰۰ نفر نیز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

۱۳ هزار نفر از دانش‌آموزان همدانی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند

 

 

به گزارش نافع، محمدتقی امیدی ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درهمدان، با تشریح برنامه‌های این نهاد در عرصه دانش‌آموزی اظهار داشت: سازمان بسیج دانش‌آموزی در مناسبت‌های مختلف ملی- مذهبی مانند هفته معلم، سوم خردادماه، دهه فجر، 9 دی و غیره برنامه‌هایی را اجرا می‌کند.

 وی افزود: علاوه بر برگزاری برنامه‌های ویژه هفته بسیج دانش‌آموزی، برنامه‌هایی مانند اردوهای طرح هجرت، یاوران ولایت، اردوهای راهیان نور، مسابقات علمی ورزشی و اجرای طرح شهید بهنام محمدی نیز از دیگر اقدامات شاخص ما در عرصه دانش‌آموزی در طول سال است.

فرمانده بسیج دانش‌آموزی همدان در تشریح اردوهای جهادی گفت: امسال علاوه بر شرکت 10 هزار نفر از دانش‌آموزان همدانی در اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی،  300 نفر از فرماندهان خواهر و برادر پایگاه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی مدارس استان نیز در طرح یاوران ولایت شرکت کرده و هزار نفر نیز به صورت مقطعی ازآموزش دیدند.

وی با تاکید براینکه از دیگر برنامه‌های مهم در عرصه فرهنگی برگزاری اردوهای راهیان نور است بیان کرد: امسال با آغاز سالتحصیلی 13 هزار نفر از دانش‌آموزان همدانی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که از این تعداد 7800 نفر به مناطق عملیاتی غرب و 5200 نفر نیز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

امیدی ساکت با بیان اینکه راهیان نور به عنوان عملیات بزرگ فرهنگی در کشور از مهمترین و مناسب‌ترین برنامه‌ها برای انتقال فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس به نسل جوان به ویژه دانش‌آموزان است تصریح کرد:  امسال 12 مهرماه همزمان با سراسر کشور اعزام نمادین اولین کاروان‌های راهیان نور استان از یکی از مدارس ناحیه 1 همدان آغاز می‌شود.

این مسئول از اعزام کاروان دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و مدارس استعداد درخشان به جبهه‌های عملیاتی خبر داد و افزود: امسال علاوه بر سهمیه ذکر شده استان در راهیان نور، 400 نفر از دانش‌آموزان مدارس استعداد درخشان نیز به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح" پلیس‌یار" در اردوهای راهیان نور توضیح داد: در این طرح که به منظور پیشگیری از وقوع  حوادث دلخراش مانند آنچه برای دانش‌آموزان هرمزگانی رخ داد انجام می‌شود، تعدادی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان همدان به عنوان "پلیس‌یار" گروه‌های دانش‌آموزی را همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم نیز ابراز کرد: در این راستا طرح" احلی من عسل" سوم محرم در دو بخش خواهران و برداران با هدف تاسی دانش‌آموزان به" قاسم بن الحسین(ع)" با شرکت 2500 نفر از دانش‌آموزان همدانی برگزار می‌شود.

فرمانده بسیج دانش‌آموزی همدان گفت: در طرح "احلی من العسل" که با مشارکت اداره کل‌آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همدان برگزار می‌شوند، هزار نفر از دانش‌آموزان دختر و 1500 نفر از دانش‌آموزان پسر به ترتیب در حسینیه ثارالله(ع) و حسینیه حضرت امام (ره) تجمع می‌کنند.

وی  با بیان اینکه ما بازوان کمکی آموزش و پرورش در عرصه تربیتی هستیم، درباره طرح شهید "بهنام محمدی" نیز اظهار داشت: این طرح باهدف برقراری ارتباط بین مدارس، مساجد و خانواده‌های دانش آموزان برگزار و اسناد آن نیز براساس طرح تحول بنیادین تنظیم شده است.

امیدی ساکت با تاکید براینکه یک دانش‌آموز بسیجی فردی خدامحور، ولایت مدار، تکلیف‌محور انقلابی، عقل‌گرا و دارای روحیه و مدیریت جهادی است افزود: از نظر ما یک دانش‌آموز بسیجی باید علاوه بر کسب محسنات اخلاقی در عرصه علمی نیز از جمله افراد پیشگام و پیشتاز باشد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما