آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 1 مهر 1396 ساعت 08:36   |   کد مطلب: 29222
بررسی مدل برجامی ترامپ در گفت و گو با معاون سیاسی ناحیه بسیج دانشجویی:
آمریکا از نارسایی های درونی برجام به دنبال حفظ معماری تحریم هاست
ناصر قوامی مشفق
معاون سیاسی ناحیه بسیج دانشجویی استان همدان گفت: آمریکا بدنبال برهم زدن شکلی برجام نیست و میخواهد از نارسایی ها و خلاهای درونی برجام،معماری تحریم ها را حفظ و حتی در حوزه های غیر هسته ای نیز تشدید نماید تا ایران در حالتی از انفعال قرار گیرد و برای دستیابی به اهداف درون متنی برجام بطور دائم امتیاز بدهد.

به گزارش نافع، ناصر قوامی مشفق در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با سیاست های ترامپ در رابطه با برجام اظهار داشت: برای آمریکایی هایی که در تصمیمات خود سود و زیان همه چیز را در نظر میگیرند این بار نیز شیطان بزرگ با حساب و کتاب سرانگشتی بهتر میداند که سود حفظ برجام برای آنها بیشتر از ضرر  آن می باشد.

 

 

وی ادامه داد: اما اینگونه وانمود میکنند که برجام یک توافق بد میباشد و ادعای پاره کردن آن را دارند چراکه آن را میراثی از سوی دموکراتها میدانند.

 

 

قوامی افزود: همچنین وانمود میکنند که پایه های برجام سست است تا با این ترفند،فشار علیه ایران را نیز افزایش دهند.

 

 

معاون سیاسی ناحیه بسیج دانشجویی همدان عنوان کرد: بعید به نظر میرسد ترامپ مدلی که توانسته از ایران امتیاز بگیرد را برهم بزنند.

 

 

وی تاکید کرد: چراکه از یک سو بدون صرف هزینه،ایران را ملزم به پذیرش تکالیفی بیشتر و حقوق کمتر نموده و از سوئی دیگر آمریکا نیز به تعهدات خود عمل نکرده است.

 

 

قوامی با بیان اینکه حال سوال اینجاست که آمریکا بدنبال چیست، تصریح کرد: آمریکا بدنبال برهم زدن شکلی برجام نیست و اتفاقا میخواهد از نارسایی ها و خلاهای درونی برجام،معماری تحریم ها را حفظ و حتی در حوزه های غیر هسته ای نیز تشدید نماید تا ایران در حالتی از انفعال قرار گیرد و برای دستیابی به اهداف درون متنی برجام بطور دائم امتیاز بدهد.

 

 

وی با اشاره به این که آمریکایی ها معتقدند ایران دو راه بیشتر ندارد، بیان کرد: ایران باید یا در مقابل فشارهای داخلی ناچار شود برجام را برهم بزند در این صورت امریکا فرصتی برای خود فراهم خواهد کرد تا اجماع جهانی علیه ایران را صورت دهد و مجددا فرآیند تحریم های بیشتر را اعمال نماید.

 

 

وی افزود: یا اینکه اگر ایران حاضر نباشد برجام را به هم بزند با افزایش تحریم ها زمینه بازگشت ایران به مذاکرات غیر هسته ای و امتیاز گیری بیشتر از ایران را فراهم آورد.

 

 

قوامی با بیان اینکه همه این اتفاقات که امروز شاهد آن هستیم یاد آور آیه مبارکه (لن ترضی عنک الیهود و لن النصاری )میباشد، تشریح کرد: با این راهبرد الهی می بایست در مقابل دشمن ایستاد اگر غیر از این باشد دشمن برای گرفتن امتیاز بیشتر حریصتر خواهد شد.

 

 

وی در پایان تاکید کرد:  همین امر امروز دشمن را حریص تر کرده و طلب مذاکرات در حوزه های غیر هسته ای را دارد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما