آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 31 شهريور 1396 ساعت 13:24   |   کد مطلب: 29215
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان های استان برگزار گردید و ائمه جمعه در خطبه های امروز به ایراد سخنرانی پیرامون مسائل مختلف فرهنگی و سیاسی روز پرداختند.

به گزارش نافع، مشروح خطبه های نماز جمعه در استان همدان

شهرستان همدان
دولت انگلستان برگزاری مراسم شیرخوارگان را در انگلیس ممنوع کرده
 

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه ی همدان گفت : آخرین چیزی که لذتش از زیر دندان انسان بیرون می آید ، حب مقام است ، همین رئیس جمهور آمریکا در انتخابات آن همه به مردم وعده داد ولی حالا که به قدرت رسیده خودش بر طبل جنگ می کوبد ؛ عمده ی جنگ ها بر سر سیدن به قدرت است.

وی ادامه داد : اگر در طول تاریخ براورد بشود که وقتی حکومت به دست افراد ناصالح افتاد ، چه شد؟ آنگاه است که چهره ی تاریخ سیاه خواهد شد. اگر ملت ها خاموش بنشینند ، آگاهی بدست نیاورند ، حق و باطل را تشخیص ندهند ، این افراد به قدرت می نشینند.  

آیت الله محمدی بیان کرد : چه شد در روند سرنوشت بشر که امام حسین(ع) به آن صورت با خانواده به سمت کربلا می آید . جن و ملک و انسان برای غربت و مظلومیت امام حسین(ع) خون گریه میکنند ، و غیر از این هم نمیشود. کسی که در مکتب امام حسین تربیت شده باشد این موضوع را می بیند.

وی ادامه داد : این مراسم شیرخوارگان مراسم بسیار خوبی است و پیام رسان این است که اگر در کربلا شش ماهه ای را شهید کردند ، حالا بیایم و نگذاریم در کشور های اسلامی کسی کودک کشی کند.دولت انگلستان این مراسم را در انگلیس ممنوع کرده و در کنار آن قمه ی رایگان بین عزاداران توزیع میکنید ، خب مگر این این برنامه ی شیر خوارگان توپ و تانک است که جلویش را میگیرند؟

آیت الله محمدی گفت : آن روز که کردستان از عراق جدا بشود ، لقمه ی کوچک اسرائیل خواهد شد ، اینها بدبختی های کشور های اسلامی است و همه ی این مشکلات برای این است که این کشور ها یک رهبر اسلامی ندارند.

شهرستان بهار
هر ساله مقداری از آسیب های محرم را کم کنید/سخنان رئیس جمهور امریکا علیه کشور ما نشان دهنده عصبانیت و درماندگی این کشوراست
امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: هر ساله مقداری از آسیب های محرم را کم کنید، علم های بلند و آنچنانی، دواندن اسب ها در خیابان های شهر زیاد جالب نیست.
برای هر دسته یک طبل استفاده شود سعی کنید صدای بلند و  گوشخراش نداشته باشند. سعی کنید به بیان معرفت عاشورایی بپردازید و پیام توسوعایی امام حسین را منتقل کنید.

حجت الاسلام حاتم نیا با خطاب قراردادن هیئات مذهبی گفت: این زمان بهترین موقع برای انتقال پیام اصیل حسینی و عاشورایی است. این نباشد که جوانان را به شام و نهار سرگرم نکنید و از اصل پیام عاشورا غافل شوید.

امام جمعه بهار با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: از شنیدن سخنان کوبنده رئیس جمهور در صحن سازمان ملل خوشحال شدیم و این سخنان را مایه سرفرازی ملتمان می دانیم و همچنین سخنان رئیس جمهور امریکا علیه کشور ما نشان دهنده عصبانیت و درماندگی این کشور در مقابل ایران اسلامی است.

شهرستان اسدآباد

محرم کانون شور و شعور در مقابل ظلم و ستم است
حجت الاسلام سید موسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسداباد با تأکید بر راعایت تقوای الهی اظهار کرد: با تقواترین مردم کسی است که حقیقت را اگر به زیان و یا به نفعش باشد، بگوید.

وی با اشاره به آغاز ماه دهه اول محرم، تصریح کرد: محرم و صفر به صورت عام و تاسوعا عاشورا به صورت خاص فرصت‌های فوق العاده را ایجاد می‌کنند و البته این ایام تنها ماه سیه پوشی و گریه کردن نیست بلکه محرم کانونی حرکت آفرین برای شور و شعور در مقابل ظلم و جور، زشتی و ناپاکی هاست.

امام جمعه اسدآباد یکی از دلایل قیام امام حسین(ع) را امر به معروف و نهی از منکر خواند و گفت: عزاداری در ماه محرم خوب است اما کسب فضائل اخلاقی از آن مهمتر است و باید مردم در زمینه ترویج فریضه الی امر به معروف بیشتر پایبند باشند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در بیاناتی دفاع مقدس مظهر حماسه دین داری و آرمان خواهی و از خودگذشتگی دانسته اند و فرمودند که نباید از این دورن غافل شد چرا که ارهای بزرگی انجام شده است.

در پایان این نماز جمعه پیرو اتفاقات اخیر و بدعهدی های آمریکا و سخنان ابلهانه ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مردم با شعار "مرگ بر آمریکا" انزجار خود را از این رژیم جنایتکار نشان دادند.
شهرستان نهاوند

اظهارات سخیف ترامپ نشاندهنده اوج دشمنی آمریکا با ملت ایران است

امام جمعه نهاوند گفت: دشمنی امریکایی ها با ملت ایران تمام شدنی نیست و اظهارات سخیف ترامپ این موضوع را نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه های نماز جمعه نهاوند گفت: آمریکایی ها با اصل انقلاب اسلامی مشکل دارند و شکستهای انها از ملت ایران آنها را عصبانی کرده است.

وی اظهار داشت: اظهارات سخیف و سبکسرانه ترامپ در سازمان ملل نشاندهنده اوج دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران است نشاندهنده شکستهای آنها از ملت ایران است

 

شهرستان رزن

بسیاری از تشت گذاری ها ریشه اسلامی ندارند

 

امام جمعه شهرستان رزن در خطبه های این هفته با اشاره به اینکه ماه شریف محرم ماه انس با اهل بیت و توسل به دامان اهل بیت است گفت: هر چه انسان تقوای بیشتری داشته باشد در اردوگاه اهل بیت بیشتر می ماند تقوا و صبر انسان ذلیل را عزیز می کند.

حجت السلام عبدالعظیم مولازاده گفت: همین تقوا و صبر بود که یوسف را از زندان به مقام عزیز مصر رساند .

وی ادامه داد: شرط رسیدن انسان به مرتبه محسن تقوا و صبر می باشد .

وی عنوان کرد: وجود مقدس امام حسین در عالی ترین مقام یقین است.

وی گفت: اطاعت از خداست که انسان را به حریم امام حسین نزدیک می کند، صرف عزاداری نزدیک کننده انسان به حریم امام نیست، امام قبل حرکتش هدف را مشخص کرد و آن حمایت از اسلام بود و اولین وظیفه ما حمایت از اسلام است .

مولازاده گفت: بسیاری از تشت گذاری ها ریشه اسلامی ندارند و از اهداف امام نیست .

وی تاکید کرد: امام حسین می خواهد جامعه بشری در مسیر اصلی اسلام حرکت کند .

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت