آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 شهريور 1396 ساعت 22:51   |   کد مطلب: 29145
سخنران برجسته کشور گفت: امروز بسیاری مدعی حرکت در خط امام (ره) هستند، اما از فتنه و فتنه گران حمایت می کنند و این با اصول مکتب امام راحل منافات دارد.

برخی مدعیان پیروی از امام(ره)، فتنه گران را تحسین می کنند/ خواسته امام و شهدا پشتیبانی از ولایت فقیه بود

 

به گزارش نافع، آیت ا... سید حسین مؤمنی، سخنران برجسته کشور گفت: امروز بسیاری مدعی حرکت در خط امام (ره) هستند، اما از فتنه و فتنه گران حمایت می کنند و این با اصول مکتب امام راحل منافات دارد.
وی در یادواره 32 شهید فصل تابستان شهر مریانج افزود: امام(ره) در سال 58 تاکبد کرد: پشتیبان ولایت فقیه باشبد تا به مملکت شما آسیبی نرسد" و امروز ولی فقیه زمان، حضرت امام خامنه ای است که باید در همه حال از ایشان اطاعت کرد.

 

آیت ا... مؤمنی با بیان اینکه مقام معظم رهبری گفته اند؛ "اصلاح طلب و اصولگرا برای من مهم نیست، اما نسبت به فتنه حساسم"، تصریح کرد: بنابراین کسی حق ندارد از فتنه و فتنه گر دفاع کند، اما شخصی که مدعی پیروی از خط امام(ره) است در مکانی مقدس و روزی مقدس از عناصر فتنه به عنوان افراد موثر در ایثار و شهادت نام برده و از آن ها حمایت می کند.

 

وی بیان کرد: چنین فردی نسبت به حرف ولی ففیه عامل نیست و به یقین نمی تواند پشتیبان و مطیع ایشان باشد و در نتیجه چنین فردی در خط امام نبست.

 

آیت ا... مؤمنی خاطرنشان کرد: در جایی که مقام معظم رهبری به صراحت اعلام می کند که نسبت به فتنه حساسم؛ غلط می کند؛ فردی از هر طایفه و قومی و در هر لباسی که باشد از عناصر فتنه تعریف کند.

 

این سخنران برجسته با بیان اینکه حرف شهدا نیز همین است، اظهار کرد: هدف از برگزاری یادواره های شهدا باید عمل به خواسته های آن ها باشد وگرنه خاطره گویی به کار نمی آید.

 

آیت ا... مؤمنی ادامه داد: خروجی یادواره های شهدا این است که به خواسته آن ها که اطاعت از امام (ره) بود عمل کنیم و امام سال 58 بر پشتبانی از ولایت فقیه تاکید کرد.

 

 

*اشتیاق جوانان دهه هفتادی برای دفاع از حرم

 

 

وی با اشاره به حدیثی درباره شرایط تحقق ظهور گفت:در یکی از روایات آمده در آخرالزمان مردی در مشرق زمین می آید که مردم را به خدا دعوت می کند و عده ای دور او جمع می شوند که مانند آهن حرارت دبده اند و از جنگ خسته نشده و برای تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی موعود (عج) زمینه سازی می کنند.

 

آیت ا... مؤمنی با اشاره به اشتیاق جوانان برای حضور در جبهه مقاومت افزود: برخی از این افراد حتی ظاهر مذهبی نیز ندارند، اما مشتاق دفاع از حرم عمه سادات هستند.

 

سخنران برجسته کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این روزها مصادف با قیام تاریخی امام حسین(ع) و حرکت از مکه به طرف کوفه است و شعار و سند چشم انداز امام حسین (ع)، همراه با ایشان بودن است.
آیت ا... مؤمنی با بیان اینکه بسیاری همراه با امام بودند و هستند، اما اهل بذل جان نبودند، افزود: تنها آن ها با حضرت سیدالشهدا (ع) ماندند که بدون هیچ انتظاری جان خود را نثار کردند.

 

وی، شهید مدافع حرم "محسن حججی" را نمونه افرادی دانست که اهل بذل هستند و ادامه داد: این شهید بزرگوار، سر و دست و پای خود را در راه خدا فدا کرده و دشمنان، بدنس را سوزاتدند و حال که پیکرش را پس داده اند؛ ایران در حال جستجو برای یافتن سر این شهید است.

 

آیت ا... مؤمنی بیان کرد: بزرگی روح این شهید دهه هفتادی که می توانست به راحتی در سپاه خدمت کند، اما ادفاع از حرم آل ا... را بر آسایش خود و خانواده اش ترجیح داد تا اندازه ای است که گفتگوی زیبای او با فرزند دو ساله اش پیش از شهادت حتی بر افرادی که اعتقادات ضعیف یا ظاهر نامناسب دارند تاثیر می گذارد.

 

وی اظهار کرد: شهید حججی در راه بذل جان آن چنان ثابت قدم بود که باوجود اینکه می دانست قرار است کشته شود؛ محکم قدم برمی داشت و خود را برای لقاء ا...آماده کرده بود.

 

در این آیین یاد و خاطره 32 شهید والامقام شهر مریانج در عملیات های مختلف هشت سال دفاع مقدس گرامی داشته شد.

 

لازم به ذکر است؛ مردم مریانج در دوران دفاع مقدس 153 شهبد را تقدیم انقلاب کرده اند و چندین سال است که یادواره های شهدای هر فصل به صورت مرتب و منظم در این شهر برگزار می شود.

 

*اسامی شهدای فصل تابستان شهر مریانج*

شهید سید یوسف موسوی

سردار شهید هادی فضلی

شهید داود قادری

شهید جعفرحاجی بابایی

شهید محمد بیدآبادی

شهید باقر بیدآبادی

شهید رجبعلی محمدی

شهید ستار قنبری

شهید رضا قنبری

شهید حسین قنبری

شهید جواد قنبری

شهید اکبر مظاهری

شهید علی مظاهری

شهید علیرضا مظاهری

شهید عزیز امراللهی

شهید محمدتقی نجفی

شهید رمضانعلی عزیزی

شهید حمیدرضا صمیمی

شهید نصرت ا... خسروی

شهید جاویدالاثر محمد جانی پور

شهید جاویدالاثر رمضانعلی قوام پور

شهید احمد مظاهری

شهید جاویدالاثر صفر مظاهری

شهید هاشم محمدی

شهید محسن خان محمدی

شهید سعید همراهی

شهید محمد مهدی لطفی

شهید حسینعلی رستمی

شهید عزیز خاوری

شهید جاوبدالاثر معصومعلی نجفی آرمان

شهید اسمعلی نجفی آرمان

شهید محسن نایینی

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت