آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 26 شهريور 1396 ساعت 21:20   |   کد مطلب: 29116
رئیس پلیس فتا استان همدان گفت: تاکنون هیچ مجوزی از سوی نیروی انتظامی برای فعالیت سایت‌های همسریابی در استان همدان داده نشده است.

به گزارش نافع، سرهنگ "امینی" با اشاره به این‌که چند سالی است شاهد فعالیت سایت‌های همسریابی در فضای سایبر هستیم و برخی از این سایت‌ها ادعا دارند که دارای مجوز از نهادهای و دستگاه‌های مختلفی هستند، گفت: با توجه به جرائم مختلفی که از سوی این سایت‌ها علیه کاربران صورت می‌گیرد، یکی از دغدغه‌های پلیس فتا برخورد با این‌گونه جرائم و سایت‌ها است.

 

براساس بررسی ها تعداد زیادی از افرادی که در این سایت‌ها ثبت‌ نام می‌کنند به دنبال دوستی، ازدواج موقت، ازدواج دوم و حتی سوء‌استفاده و کلاهبرداری هستند.

 

سرهنگ امینی اظهار داشت: بنا بر استعلام پلیس فتا از دفاتر مراجع عظام تقلید ادعای گردانندگان این سایت ها در تایید مراجع کذب می باشد.

 

 

هدف گردانندگان سایت‌های همسریابی بیش از آن‌ که حل مشکلات ازدواج جوانان باشد، کسب درآمد است و برای آنها مهم نیست که در این راه آبروی افراد ثبت‌نام کننده در سایت آنها برود و یا برای این آنان از سوی مجرمانی که در این سایت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند مشکلاتی به وجود آید.

 

سرهنگ امینی گفت؛ تنها یک سایت مجوز فعالیت در خصوص همسریابی دارد و آن هم سامانه ملی «همسان گزینی» است، که توانسته مجوز فعالیت و تائیدیه های لازم را دریافت کند و هیچ سامانه دیگری برای فعالیت همسریابی در کشور مجوز ندارد.

 

همسان گزینی در استان همدان به همت اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان و با همکاری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان آغاز به کار کرده .

این سایت در راستای تسهیل ازدواج راه‌اندازی شده و عملکرد سایت «همسان‌گزینی» متفاوت‌تر از سایت‌های همسریابی فاقد مجوز موجود است.

 

وی به کاربران فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: با توجه به هویت پنهان افراد در فضای سایبر هرگز برای پیدا کردن همسر ایده‌آل خود تنها به آشنایی در فضای سایبری اکتفا نکرده و بدانند سایت‌های همسریابی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به مکانی برای اختفای افراد سودجو و فرصت طلب مبدل شده است.

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت