دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 12:48   |   کد مطلب: 29055
رئيس پليس راهور استان همدان از ارائه خدمات راهور به شرط داشتن معاينه فني خبر داد.

به گزارش نافع، سرهنگ "علي فکري" گفت: با توجه به تصويب قانون هواي پاک در مجلس شوراي اسلامي در 25 تیرماه سال جاری و تاييد شوراي نگهبان قانون اساسي، نقش مهم و تاثيرگذار معاينه فني خودرو ها در کاهش آلايندگي هوا و تاثير قابل ملاحظه آن به افزايش ايمني تردد و کاهش حوادث رانندگي ناشي از نقص فني وسايل نقليه، ضرورت بازنگري در احياء برگ معاينه فني در خدمات شماره گذاري متصور مي باشد.
اين مقام انتظامي از اجراي طرح گسترده اي در هفته گذشته در برخورد با اين تخلف خبر داد و افزود: ارائه برگ معاينه فني صادره از مراکز مکانيزه مجاز به عنوان يکي از الزامات خدمات شماره گذاري ( نو شماره، نقل و انتقال مالکيت، تعويض پلاک، تعويض ارکان و ... ) براي خودروهاي شخصي و دولتي که بيش از 4 سال از زمان توليد و خودروهاي عمومي که بيش از يک سال از زمان توليد آنها ( بر اساس مدل ) سپري شده باشد اقدام و از ارائه هرگونه خدمات به خودروهاي موصوف که فاقد برگ معاينه مي باشند خودداري مي شود.
وي همچنين از رانندگان سرويس مدارس خواست تا با توجه به نزديک شدن ماه مهر و شروع کار سرويس هاي مدارس نسبت به اخذ برگ معاينه فني داراي اعتبار اقدام کنند و برگ معاينه فني و برچسب مربوط به را همراه داشته باشند.

 

دیدگاه شما