دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 08:55   |   کد مطلب: 29046
کارشناس ارشد رسانه در همدان در گفت و گو با ما اظهار کرد:از دهه چهل و پنجاه شمسی سینما در کشور ما رفته رفته جا پای خود را پیدا کرد و در تهران بخصوص در منطقه مانند لاله زار سینماهای متعدد فضای آن را به یک شهر سینمای تبدیل نمود زیرساختها این ابزار قدرتمند رسانه ای در کشور جان گرفت.

به گزارش نافع،مسعود‌ ویژه گفت:ساخت فیلمهای سینمایی صامت و سپس ناطق در کشور ایران را وارد باشگاه سازندگان فیلم سینمایی نمود و این رسانه قدرتمند با توجه به زادگاهش مورد استفاده  جریان غربگرا قرار گرفت.

وی ادامه داد:واقعیت   این است که اساسا سینما ساخته دست تفکر غربی است .

وب افزود اصالت سینما بر مدرنیته و مادیگرایی و انسان محوری بنا گذاشته شده است و به همین دلیل تاثیر گذاری بر آن و تسخیر کردن آن برای ساخت آثاری که بتواند در آن خدا محور باشد بسیار سخت است.

ویژه با بیان اینکه البته در خصوص ابعاد نظری و عملی و برای نزدیک کردن سینما به مفاهیم دینی اقداماتی صورت گرفته است گفت:شهید آوینی در بعد نظری و عملی دست به تولید آثار بسیار فاخری زده اند که به یادگار مانده است و مورد استفاده جوانان و دانشگاهیان است.

 

این کارشناس ارشد رسانه اضافه نمود:در حالی که جریان غالب بر سینمای ایران از همان پیش از انقلاب جریان شبه روشنفکری است اما امروز رویشهای خوبی در جریان سینمایی ارزشی انقلاب نیز دیده میشود .

وی کارگردانان  جریان ارزشی سینما نظیر سلحشور،حاتمی کیا ،مجیدی و ….را  ایجاد کننده امیدواری و دلخوشی برای آینده ای بهتر دانست و تاکید نمود:کادرسازی و اندیشه سازی برای ایجاد جریان سینمایی قوی بسیار لازم است و ما در این زمینه باید اقدامات اساسی صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام

 

دیدگاه شما