آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت 23:44   |   کد مطلب: 29041
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برای جبران عقب‌ماندگی‌های شهر همدان باید به گزینه‌ای در حد قالیباف بیندیشیم گفت: به دنبال اجماع با حداکثر آرا برای انتخاب شهردار هستیم.

به گزارش نافع، به نقل ازتسنیم ابراهیم مولوی شامگاه امروز در جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان، اظهار داشت: در مورد طرح جمع‌آوری زباله در شورای چهارم مصوبه‌ای در این زمینه داشتیم و اکنون قرار بر این شده با تغییر یکی از اولویت‌ها بخشی از باکس‌های زباله از بین رفته را خریداری و در نقاط مختلف شهر جایگزین کنند.

وی با بیان اینکه سالانه 30 میلیارد تومان هزینه نظافت و جمع‌آوری زباله در همدان است گفت: اگر بخواهیم بدون تغییر در تعداد باکس‌ها یک شب و یا دو شب درمیان جمع‌آوری زباله داشته باشیم 20 درصد در هزینه صرفه‌جویی می‌شود ضمن اینکه این امر نیاز به فرهنگسازی دارد البته در صورت نبود باکس‌ها تلنبار شدن زباله‌ها چهره ناهنجاری به شهر می‌دهد.

رئیس شورای اسلام یشهر همدان در بخش دیگری با اشاره به موضوع انتخاب شهردار برای همدان عنوان کرد: حدود 40 گزینه به مجموعه شورای شهر برای کاندیدای شهرداری همدان معرفی شدند که حدود 33 نفر برنامه ارائه کردند و سپس 9 نفر با آرای اعضا انتخاب و به مرحله بالاتر آمدند.

مولوی تصریح کرد: در یک اقدام کاملًا به روز با تصمیم منتخبان شورا به صورت مستقیم مذاکرات با 9 کاندیدا و بحث‌های چالشی از اینستاگرام پخش شد که بدون سابقه بود و دنبال‌کنندگان بسیاری داشت.

وی با اشاره به اینکه کاندیدا در طول سه روز به صورت فشرده برنامه‌های خود را ارائه کردند گفت: با رأی گیری مجدد چهار نفر با بیشترین فراوانی آرا به مرحله بعد راه یافتند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: در بررسی‌های اخیر روزهای گذشته و اینکه فضای شهری به دنبال این بود که چه کسی شهردار می‌شود رایزنی‌های بسیار گسترده با مدیران شهری و استانی، معتمدان محلات و ذی‌نفوذان انجام شد چرا که باید برای چهار سال همدان سیاست‌گذاری، کار و نظارت داشته باشیم.

مولوی بیان کرد: جمع‌بندی‌ شورا اینگونه شده تا یک بازه 10 روزه دیگر را به این زمان اضافه کنند که شاید خوشایند رسانه‌ها و برخی نباشد اما به دنبال تصمیم عقلایی هستیم چراکه نمی‌خواهیم در مدیریت شهری وارد آزمون و خطا شویم.

وی با بیان اینکه دو راه حذف چهار کاندیدای معرفی شده و معرفی گزینه‌های جدید وجود دارد افزود: بعد از این همه مدت به جمع‌بندی نرسیدیم، می‌خواهیم شهرداری انتخاب شود که شایسته، توانمند، پاکدست متخصص و همه فن حریف باشد و بتواند از 24 ساعت 17 تا 18 ساعت مثل قالیباف عمل کند و توانایی داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه شعار همه ما منتخبان این بوده که می‌خواهیم شورایی شیشه‌ای با عملکرد شفاف داشته باشیم، تصریح کرد: این اقدام ما را از خودسانسوری برحذر می‌دارد و دنبال این هستیم رسانه و افکار عمومی در جریان امر قرار بگیرند.

مولوی عنوان کرد: اعضای شورای شهر پشتیبانی 540 هزار رأی را دارد بر این اساس مدیون مردم هستیم و بهترین و عقلایی‌ترین تصمیم این است از زمان، به صورت بهینه برای رسیدن به فرد شایسته در راستای توسعه پایدار شهر استفاده کنیم.

وی با اشاره به عزل یوسفیان شهردار سابق که پس از 9 ماه در شورای چهارم اتفاق افتاد ابراز کرد: مدعی بودیم جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است پس اکنون می‌خواهیم به انتخابی برسیم که به آزمون و خطا منجر نشود چون منابع محدود است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: برای انتخاب اصلح و مورد اطمینان 10 روز زمان را عقب‌تر می‌بریم ضمن اینکه 10 روز، 11 روز نخواهد شد ضمن اینکه گزینه‌های توانمند دیگری هم در همدان بودند که به دلایل مختلف حاضر به حضور در کار پرچالش شهرداری نشدند و فضای شهرداری مطلوب نظر آنها با توجه به چالش‌های مالی نبود.

مولوی گفت: با تعیین تکلیف شهرداران در سایر شهرها شاید ظرفیت خوبی برای ما در انتخاب شهردار باشد؛ افرادی هم بودند که فرصت برای تعیین تکلیف می‌خواستند و اکنون تعیین تکلیف شده‌اند.

وی تصریح کرد: دو بحث داریم یا اینکه چهار کاندیدا را حذف کنیم و یا چهار کاندیدا هم داشته باشیم و چند گزینه دیگر هم اضافه کنیم ولی در حال حاضر به مدت سه ماه برای شهرداری سرپرست انتخاب کردیم.

مولوی با بیان اینکه برخی می‌گویند کار در شهرداری رها شده اعلام کرد: به واقع اینگونه نیست، اگر چنین بود چطور پروژه‌های عمرانی، نظافت شهر و اقدامات معمول شهرداری در حال انجام است ضمن اینکه رسولی به عنوان سرپرست شهرداری تا امروز کم نگذاشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: نمی‌گوییم رسولی پرتوان و عالی شهر را اداره کرده ولی با وجود این امر او شهرداری را پیش برده و در بسیاری نقاط شهرداری دست تنها توسعه و آبادانی شهر را پیش می‌برد.

مولوی ضمن اشاره به توانمندی قالیباف نیز تاکید کرد: بحث حضور فیزیکی قالیباف مد نظر من بود و کاری به عملکرد و نگاه سیاسی این شخص ندارم اگر بخواهیم عقب ماندگی‌های توسعه شهر همدان را جبران کنیم باید فردی در این حد باشد و متأسفانه اجماع بر روی چهار گزینه مطرح شهرداری همدان وجود ندارد و ما به دنبال اجماع با حداکثر آرا برای انتخاب شهردار هستیم.

وی با بیان اینکه در دور چهارم شورا رسولی با 15رأی به عنوان شهردار انتخاب شد تصریح کرد: تمام حرکت اعضای دور پنجم شورا این بود که قبل از شروع به کار شورا شهردار را انتخاب کنیم اما اگر می خواستیم با عجله کار کنیم می‌توانستیم امروز شهردار را انتخاب کنیم و در صورتی که شهردار بدون اجماع انتخاب نمی‌شد مخالفان شهردار انتخاب شده می‌توانستند کار شهردار را فشل کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: اعضای شورا از همین امشب گزینه‌های قوی در حد مدیران کل در حوزه‌های عمرانی و مدیریت شهری، شهرداران و معاونان در شهرهای اطراف و شهرداری‌های تهران باشند ضمن اینکه گزینه‌های قبل حذف می‌شوند مگر آنهایی که خود انصراف دادند که این امر نیز با اجماع اعضای شورا انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما