دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 16:57   |   کد مطلب: 29033
امام جمعه شهرستان رزن در گفت و گو با ما بیان اینکه در خصوص بدعت های عزاداری ها و برخی روشهای ناصحیح باید به سنت ائمه معصومین باز گردیم .

به گزارش نافع، به نقل از صبح رزن، حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده ادامه داد:باید ببینیم چه چیزی موجب فرح و خوشحالی ائمه می شود و چه اقداماتی موجب ناراحتی و حزن این بزرگواران تا با این اقدامات موجبات خوشحالی بیشتر و جلوگیری از ناراحتی بیشتر معصومین شویم.

 

 

وی  ادامه داد:البته بدعتهای عزاداری مختص به شهر خاصی در سردرود نیست و متاسفانه در سایر نقاط شهرستان و استان نیز وجود دارد .وی ادامه داد:آیا با برخی اقدامات نظیر قمه زدن موجب خوشحالی امام زمان که امروز غائب هستند میشویم یا موجب حزن و اندوه آن بزرگوار هستیم؟

 

 

وی افزود:آن بزرگوار خود می فرمایند در ایام غیبت به راوایان حدیث ما رجوع کنید که همان مراجع و فقها هستند و در راس آنان رهبر انقلاب اسلامی به عنوان مرجع و حاکم اسلامی امروز از این کار را راضی نیستند.

 

 

 

مولازاده با تاکید بر این نکته که باید فرهنگ عمومی اصلاح شود و اقداماتی زیربنایی فرهنگی صورت گیرد تاکید نمود:راهکار کوتاه مدت و امروزی این موضوع  صحبت  چهره به چهره همراه با لطافت و محبت با عزیزانی است که ایحانا این کار را انجام میدهند.

 

 

حضور در بین مردم،شنیدن مشکلات و دردهای آنان یکی از راه حلهایی بود که امام جمعه شهرستان با تاکید بر آن گفت:این حضور و سخنان خودمانی در میان مردم قطعا میتواند بخش مهمی از راهکارها باشد.

 

 

وی معرفی افرادی که روزگاری در این مراسم و بدعتها شرکت داشتند و امروز به آگاهی رسیده اند را یکی از بهترین اقدامات فرهنگی دانست و گفت:مردم باید چنین نمونه هایی را بشناسند و بدانند .

 

 

وی راه کار این نوع مشکلات را اقدامات فرهنگی و اجتماعی بر شمرد و تاکید نمود:اقدامات غیر فرهنگی و سلبی در اینگونه موارد مطلوب به نظر نمی رسد.

 

 

وی با بیان اینکه این موارد باید در هر کجای کشور در خصوص مسائل بدعتهای عزاداری انجام گیرد و این راهکارها برای همه ی نقاط کشور است افزود:در همه ی نقاط کشور که چنین مواردی وجود دارد بایستی اقدامات فرهنگی اصل باشد و بنده نقطه خاصی ورود نمیکنم.

 

انتهای پیام

 

دیدگاه شما