دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت 09:18   |   کد مطلب: 29027
مسوول واحد فیلمسازی حوزه هنری همدان گفت: خانه فیلمنامه‌نویسی از مهرماه سال جاری با هنرجویان جدید و استفاده از اساتید مجرب خارج از استان فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

به گزارش نافع، داوود عبدالملکی گفت: دوره جدید خانه فیلمنامه‌نویسی از مهرماه سال 1395 با حضور 15 هنرجو آغاز شده است.

وی با بیان اینکه رویکرد «خانه/ کارگاه فیلمنامه‌نویسی» برمبنای همزمانی آموزش و نگارش عملی فیلمنامه بوده است، بیان کرد: آموزش مبانی و اصول فیلمنامه‌نویسی همراه با تولید دو فیلمنامه توسط هنرجویان با ارائه مشاوره‌های فنی لازم است که این رویکرد ضمن ایجاد انگیزه در هنرجویان به شکل عملی به تولید حداقل 15 فیلمنامه می‌انجامد.

 

وی تصریح کرد: ضرورت توجه به فعالیت فرهنگی در استان و نقش آن در ایجاد نشاط و پویایی مردم باید از سوی همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی احساس شود که عملکرد استان همدان از این لحاظ نسبت به سایر استان‌ها ضعیف‌تر است.

عبدالملکی ضمن ابراز امیدواری مبنی بر اینکه همه نهادهای مربوطه به این امر توجه بیشتری داشته و بخش فرهنگی خود را بیش از پیش فعال‌تر کنند، یادآور شد: نسل جوان هنرمند این استان بدون حمایت مادی و معنوی قادر نخواهد بود آثار خلاقانه خود را تولید و عرضه کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از چالش‌ها و مشکلات اجتماعی ریشه‌های فرهنگی دارند و تولید آثار هنری به طرح و رفع این مشکلات کمک می‌کند که تولید آثار فاخری هنری نیز نیازمند حمایت متولیان امر است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما