آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 20 شهريور 1396 ساعت 23:16   |   کد مطلب: 29026
ظرفیت بارگاه حیقوق نبی(ع) برای رونق گردشگری تویسرکان استفاده شود
امام جمعه تویسرکان با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره گردو، فرش دست باف و صنایع مبل و منبت در تویسرکان، معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است گفت:ظرفیت تاریخی، فرهنگی و معنوی بارگاه حیقوق نبی (ع) برای رونق گردشگری تویسرکان استفاده شود

به گزارش نافع، امام جمعه تویسرکان حجت الاسلام مرتضی موحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان اظهار داشت: وجود بارگاه حضرت حیقوق نبی(ع) به عنوان یک پیامبر الهی یک ظرفیت ویژه برای حوزه گردشگری شهرستان تویسرکان محسوب می‌شود.

وی افزود: تاکنون آنگونه که باید از قابلیت‌های فرهنگی، معنوی و حتی اقتصادی بارگاه این پیامبر الهی بهره‌وری حداکثری ایجاد نشده و باید مسئولان و مردم در رویدادهایی مانند جشنواره سه گانه تویسرکان به معرفی این ظرفیت به عنوان نگین گردشگری تویسرکان توجه داشته باشند.

حجت الاسلام موحدی حرکت به سوی رشد و پویایی اقتصاد شهرستان تویسرکان را از مهمترین نتایج برگزاری هدفمند و برنامه‌ریزی شده جشنواره‌هایی مانند جشنواره گردو، فرش دست باف و صنایع مبل و منبت دانست و تاکید کرد: توجه به ظرفیت‌های معنوی بارگاه حیقوق نبی(ع) در کنار برگزاری جشنواره در حقیقت آمیزه‌ای از معنویت، فرهنگ، تاریخ و پیشینه درخشان تویسرکان و تلاش در جهت بالندگی اقتصادی و بهبود اوضاع معیشتی مردم شهرستان تویسرکان است.

وی تاکید کرد: باید از هر فرصتی برای معرفی توانمندی‌های شهرستان تویسرکان در عرصه‌های مختلف و به ویژه بارگاه حیقوق نبی(ع) استفاده کرد تا در گام اول همه مردم ایران، تویسرکان و جاذبه‌های متنوع آن را بشناسند.

امام جمعه تویسرکان تصریح کرد: بارگاه حیقوق نبی(ع) با توجه به جایگاه دینی و تاریخی خود حتی ظرفیت جذب گردشگران خارجی را نیز دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم شهرستان تویسرکان 22 تا 24 شهریورماه میزبان جشنواره گردو، فرش دست باف و صنایع مبل و منبت در بلوار حبقوق نبی(ع) است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما