دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 17 شهريور 1396 ساعت 21:53   |   کد مطلب: 28997
17 شهریور موتور محرکه انقلاب اسلامی است/این واقعه رهبری امام خمینی را ثابت کرد
مدرس دانشگاه در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی در گفت و گو با ما با بیان اینکه حادثه 17 شهریور را باید موتور محرکه انقلاب اسلامی به شمار آورد.

به گزارش نافع، به  نقل از  صبح رزن،دکتر فرهاد سهامی‌ابراهیمی ادامه داد:این رویداد در آخرین سال حیات رژیم شاهنشاهی روی داد  و نشان دهنده این بود که دیگر امیدی به ماندن رژیم از طریق اقناع وجود ندارد.

 

 

وی  اظهار کرد: واقعه 17 شهریور آخرین میخ بر تابوت نظام شاهنشاهی و ارتباط آن با مزدم بود.

 

 

وی اضافه کرد:این در حالی بود که نظام شاهنشاهی در این ماه ها برای تغییر مسیر انقلاب اسلامی با آوردن فردی نظیر شریف امامی که خود یک روحانی زاده بود سعی کرد تا روند انقلاب را کنترل کند.

 

 

تحلیلگر حوزه تاریخ انقلاب اسلامی با اظهار اینکه این رویداد مهم دارای عوارضی نیز بود  تصریح نمود:افراد و گروه هایی نظیر نهضت آزادی و جبهه ملی که سعی داشتند تا میان مردم و نظام سلطنتی مصالحه و آشتی ایجاد کنند دیگر بعد از این رویداد به طور کامل نا امید شدند و حذف گردیدند.

 

 

وی تصریح نمود:این واقعه عاملی شد که رهبری امام خمینی به عنوان یک عالم و روحانی دینی در  انقلاب اسلامی برای  همه ی گروه ها و افراد مخالف رژیم شاهنشاهی تثبیت شود.

 

این مدرس دانشگاه تاکید کرد:حادثه مهم و بزرگ 17 شهریور  در ماه رمضان روی داد در حالی که پس از مدتها فشار و رفتار ارعاب آمیز توسط حکومت به منظور اقناع مردم یک فرد معتدل را معرفی کرده بودند و این اتفاق موجب شد ضربه مهلکی به این نقشه رژیم پلوی زده شود.

 

 

سهامی خاطرنشان کرد: به دنبال این واقعه عزم و اراده ی دولت در روبه رویی با انقلاب و حرکت مردم به تزلزل افتاد و سرکوب شکست خورد.

 

وی گفت:این سرکوبها در شرایطی روی داد که برخی فرصتها برای بیان مسالمت آمیز اعتراضات توسط رژیم  در ماه های گذشته برای مدیریت انقلاب پیش آمده بود.

این پژوهشگر حوزه تاریخ و فرهنگ انقلاب اسلامی افزود:امام خمینی ره یک روز پس از این واقعه شاه را مسئول مستقیم کشتار معرفی کرد و این اخرین ارتباطات مردم و رژیم را از هم گسست.

 

انتهای پیام/م

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت