دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت 23:21   |   کد مطلب: 28717
معاون فرماندار رزن با بيان اینکه طبق آمار کاریابی‌ها 4 هزار و 99 بیکار در شهرستان رزن وجود دارد، گفت: 2 هزار و 368 نفر که بیش از 50 درصد آمار بیکاران شهرستان را شامل می‌شود فاقد مهارت هستند.

به گزارش نافع،  به نقل از فارس از رزن، علیرضا نوربخش بعد از ظهر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان رزن از کاهش نرخ بیکاری در شهرستان رزن خبرداد و اظهار کرد: نرخ بیکاری در شهرستان رزن در سال 93 بیش از 12.5 درصد بود که با تلاش‌های صورت گرفته این میزان به 8.4 درصد در سال جاری رسیده است.

وی افزود: نسبت بیکاری در شهرستان رزن نسبت به استان از کمترین میزان بیکاران برخوردار است.

معاون فرماندار شهرستان رزن با بیان اینکه جمعیت شهرستان رزن با توجه به آمار سال گذشته 107 هزار نفر است افزود: 51 هزار نفر جمعیت فعال و 45 هزار نفر جمعیت شاغل در شهرستان رزن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار کاریابی‌ها 4 هزار و 99 بیکار در شهرستان رزن وجود دارد اظهار کرد: 2 هزار و 368 نفر که بیش از 50 درصد آمار بیکاران شهرستان را شامل می‌شود فاقد مهارت هستند.

معاون فرماندار رزن با بیان اینکه نرخ سنی افراد جویای کار این شهرستان 25 تا 34 سال است، از اعلام آمادگی بنیاد برکت و مجتمع اقتصادی کوثر برای سرمایه‌گذاری در شهرستان رزن خبر داد و گفت: بنیاد برکت و مجتمع اقتصادی کوثر اعلام آمادگی کردند تا در زمینه‌های زیربنایی حوزه اشتغال از 5 میلیارد به بالاتر سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: در سال جاری و تا پایان تیرماه طبق آمار تامین اجتماعی شهرستان رزن برای بیش از 400 نفر شغل ثابت ایجاد شده است.

معاون فرماندار رزن گفت: اقدامات دولت در کنترل تورم، زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری‌های خارجی را فراهم کرده است و امروزه شاهد امنیت برای سرمایه‌گذاری در کشور هستیم.

وی با اشاره اهمیت مشاغل خانگی اظهار کرد: توسعه اشتغال خرد و کوچک و استفاده از ظرفیت آموزشگاه‌های خصوص با توجه به اینکه بحث آموزش از ارکان مهم اشتغالزایی است نقش بسزایی در رفع مشکل اشتغال دارا است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما