آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت 20:06   |   کد مطلب: 28714
نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه انتظار دارم بعد اخلاقی و تربیتی مرحوم آیت الله آقا نجفی در جامعه بیان شود گفت: کنگره ملی این شخصیت گرانقدر باید در شأن ایشان و بدون عیب و نقص برگزار شود.

به گزارش نافع، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت:  آنچه که من انتظار دارم این است که بعد اخلاقی و تربیتی مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی در کنگره بیان شود.

وی افزود: همچنین تاثیر ایشان در جذب نفوس نیازمند بررسی و بیان است چرا که ایشان فرد بسیاری مقیدی بودند و در کنگره مفاخر اگر به این ابعاد پرداخته شود عامه مردم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند و از آن الگو بپذیرند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ما باید عموم مردم را به میدان آورده و در جریان برگزاری کنگره‌ای ویژه این شخصیت گرانقدر قرار دهیم و در آن درباره تقوا، اخلاق، اثرگذاری و آثار ایشان در جامعه سخن بگوییم چرا که بیان این موارد بیشتر به درد جامعه می‌خورد، افزود: شناساندن و بیان ابعاد والای آقا نجفی همدانی ضرورت دارد و این اقدام بسیار مقدس است که باید بع دنبال آن برنامه ریزی برای کنگره بدون هیچ عیب و نقصی در خور مرحوم آیت الله آقا نجفی برگزار شود.

محمدی اظهار داشت: یادواره میرسید علی همدانی را در اوج غربت برگزار کردیم و آنگونه به باید مراسم برگزار نشد در حالی که این شخصیت شبه قاره هند را مسلمان کرده است.

مختصری درباره مرحوم آقا نجفی همدانی

آقا نجفی همدانی در خانواده‌ای اهل علم و تقوا در نجف به دنیا آمد و پدر وی سید علی عرب از فقها و مجتهدین شهر همدان است و در مسجد کولانج سالها به اقامه نماز می‌پرداختند.

مرحوم آیت‌الله آقا نجفی در دوران نوجوانی وارد حوزه علمیه شد و مقدمات و بخشی از سطوح عالی در محضر پدر تلمذ کرد برای ادامه تحصیل وارد حوزه نجف شد و از اساتیدی چون آیات عظام مرحوم میرزای نائینی، سید علی قاضی، کمپانی و سایر علمای حوزه نجف کسب فیض کردند.

وی بعد از اخذ درجه اجتهاد از آیات عظام نائینی، غروی اصفهانی و شیخ عبد الکریم حائری به شهر همدان برگشت و به فعالیت تحقیقی، تالیف و تبلیغ دین پرداخت. این عالم در مدت عمر با برکت خود خدمات شایانی به انقلاب و جامعه اسلامی کرد و از جمله آن تالیف تفسیر انوار درخشان در 18 جلد، پرتوی درخشان از اصول کافی، شرح جلد کتاب التوحید کافی در6 جلد، معاد جسمانی و ده‌ها آثار دیگر را تالیف کرد.

مرحوم آقا نجفی از علمایی بود که با روی گشاده همواره پذیرای جوانان به ویژه بسیجیان و رزمندگان دفاع مقدس بود که با دفاع از ارزش‌های انقلاب، تاکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی داشتند.

وی بعد از عمری مجاهدت برای پیروزی انقلاب در سحرگاه 1375 در سن 96 سالگی دیده از جهان فرو بست پیکر او در جوار حرم امام رضا(ع) در رواق دارالزهد در کنار قبر شیخ بهایی آرام گرفت.

به گزارش تسنیم، کنگره بزرگداشت مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی آذرماه سال 96 در همدان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها