آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 01:46   |   کد مطلب: 28616
در حالی این روزنامه در مطلب خود حمله موشکی سپاه پاسداران به تروریست ها و حمله ارتش سوریه به داعشی ها را تنش زا معرفی می کند که قبلا در همین روزنامه با تیتر «غرش مقتدرانه» از آن یاد کرده و با درج صحبت های مدح گویانه از ظریف و عارف در خصوص پرتاب موشک ها به دیرالزور آن را هماهنگ با دولت معرفی کرده است.

به گزارش نافع،گروه سیاسی - رجانیوز؛ «درد‌هاي اين زمانه تمامي ندارد و هر روز بايد خبرهايي را تحمل كنيم كه دل را خون مي‌كند.» از یک طرف باید غم از دست دادن بهترین آتش به اختیاران نظام و عاشقان مبارزه با صهیونیسم و آمریکا را تحمل کرد و از طرفی هم باید نیش و کنایه های کنار گودنشینان روشنفکرنما را تحمل کرد.«زخمي كه هرقدر نيز تلاش مي‌كني تا جدي نگيري، باز سوزشش ذهنت را رها نمي‌كند.»
 
به گزارش رجانیوز؛ چند روز از اسارت مقتدرانه و شهادت جانکاه پاسدار رشیداسلام شهیدمحسن حججی می گذرد. شهادت و اسارتی که آحاد جامعه را حول محور مقاومت، ایثار و همدلی جمع کرد و همه را به کرنش واداشت.
 
 
گذشته از آنکه روزنامه های اصلاح طلب و حامی دولت سعی کردند تا این خبر را یا پوشش ندهند و یا آن را به عنوان خبری کم اهمیت به عنوان تیتر یک روزنامه خود استفاده نکنند اما روزنامه قانون با تیتری عجیب به بررسی این مساله پرداخت.
 
روزنامه قانون با این تیتر مطلب خود را شروع می کند:« عواملی که سبب شد تا محسن حججی شهید شود. پشت صحنه یک شهادت»
 
 
 
به دنبال خواندن این مطلب می رویم تا کشف بزرگ نویسنده این مطلب را پیدا کنیم غافل از اینکه نویسنده این مطلب خود مجهول است و شجاعت نداشته تا جلوی منتقدان خود با نام شناخته شود.
 
این مطلب در سکانس هایی متفاوت و نه چندان منظم به این گزاره مهم می رسد که تنش زایی های فراوان از عوامل پشت صحنه های شهادت محسن حججی است و یکی از این تنش زایی ها اقدام موشکی سپاه پاسداران علیه تروریست ها می باشد گویی که قبل از حمله موشکی که پاسخ عملیات تروریست ها در تهران بود هیچ مدافع حرمی شهید نشده بود و رابطه عاشقانه بین تروریست ها و پاسداران بود!
 
در قسمتی از این مطلب که اتفاقا به نقل از یکی دیگر از روزنامه های اصلاح طلب است اینگونه آمده که: « حمله آمریکا در هجدهم می، به واحدهایی که ادعا می‌شد به پادگان تنف نزدیک می‌شدند؛ ۹ روز قبل از آن حمله نیروهای سوری به مواضع شورشیان در منطقه؛ ادعای سرنگونی دو پهپاد مسلح ساخت ایران از سوی آمریکا در ۷ و ۲۰ ژوئن؛ شلیک ۶ موشک ایرانی به شهر دیرالزور که در تصرف داعش است؛ اعلام روسیه مبنی بر تعلیق برنامه هماهنگی با آمریکا برای اجتناب از برخوردهای تصادفی هوایی و هشدار به آمریکا درباره ورود هواپیماهای آمریکایی به منطقه عملیاتی روسیه یعنی غرب رود فرات، برخی از این موارد تنش‌زا بوده‌اند» 
 
در حالی این روزنامه در مطلب خود حمله موشکی سپاه پاسداران به تروریست ها و حمله ارتش سوریه به داعشی ها را تنش زا معرفی می کند که قبلا در همین روزنامه با تیتر «غرش مقتدرانه» از آن یاد کرده و با درج صحبت های مدح گویانه از ظریف و عارف آن را هماهنگ با دولت معرفی کرده است.
 
 
این روزنامه در مطلب «غرش مقتدرانه» که اتفاقا نام نویسنده آن قید شده بود(برعکس مطلب اخیر) گفته بود:« اقدام بجا و مناسب سپاه پاسداران در اين بازه زماني سبب شد حس غروري برگرفته از قدرت دفاعي در فضاي كشور ايجاد شود. نيروي هوافضاي سپاه با پرتاب 6 موشك نقطه زن به مراكز اصلي و استراتژيك، خط و نشان محكمي براي داعش و هم پيماناش در سرتاسر جهان كشيد تا آن‎ها بدانند هيچ‎گاه نمي‎توانند امنيت كشور را برهم بزنند و به خاك اين مرز و بوم دست‌اندازي كنند و همه به اين درايت، واكنش ملي نشان‌دادند.»
این روزنامه حتی در ادامه مطلب خود این اقدام سپاه را به عنوان پاسخ نقض برجام هم معرفی کرده و گفته بود: «مردم كه تلاش‌هاي دولت براي مذاكره و بهبود اوضاع از طريق سياسي را مشاهده‌كرده‌بودند ولي از طرف ديگر، بدعهدي آمريكا و تحريم‌هاي جديد را نيز به چشم ديدند، علاقه داشتند تا به نوعي پاسخ به نافهمي سنا و دولت آمريكا را بدهند و شليك موشك‌هاي سپاه، درست در زماني كه ايالات متحده، كشورمان را تحريم موشكي كرده است، مرهمي بر زخم اين بدعهدي بود»
 
جریان نزدیک به دولت حتی در زمان پرتاب این موشک و واکنش های مثبت مردم درصدد برآمد تا این اقدام را مصادره کند. تاجاییکه وزیر اطلاعات در اقدامی تعجب برانگیز مدعی شد رئیس جمهور دستور این یورش کوبنده به تروریست ها را داده است. ادعایی که به سرعت با واکنش سپاه پاسداران و تکذیب آن روبه رو شد.
 
در ادامه این مطلب ملامت گویی وسرزنش پاسداران و مدافعان حرم آغاز می شود وبا استناد به تحلیل یک خبرگزاری فرانسوی نتیجه می گیرد احتمال حمله مجدد جنگنده‌های ائتلاف به نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه وجود دارد.  این نویسنده مجهول در ادامه با موضعی حق به جانب می نویسد:« با این حال چرا توجهی به این ادعا یا هشدار نشد؟!» مشخص نیست اگر این تحلیل گر و همفکران آن مسئولیت اجرایی داشتند در مقابل تهدیدها و تحلیل های هر روزه دشمنان تا کجا عقب نشینی می کردند و چه نقاط استراتژیکی را تحویل دشمن می دادند.
 
«يك روز خان‌طومان وامروز تنف؛ طيفي از بهترين بندگان خدا به دلايل مختلف جان خود را از دست مي‌دهند و برخي فقط با تقسيم تقصير، به بريده‌شدن سر حقانيت نظاره مي‌كنند» و حتی ادعا می کنند که «به پشت صحنه های شهادت» دست پیدا کرده اند و  در مطالب موهن خود همچون مطلب اخیر این روزنامه جریان انقلابی و آتش به اختیار را به «حماقت» و «خودبرتربینی» متهم می کنند غافل از اینکه از نام آوردن یک شهید که منتسب به فکر و منش خودشان باشد نا توان اند.
 
شاید بتوان گفت پشت صحنه این نوع تیتر تخطئه جریان انقلابی و ارگان های ارزشی کشور که امنیت کشور را به ارمغان آورده اند باشد. جریانی که تا دیروز آمریکایی ها را بزک می کرد،  امروز به دنبال به رسمیت شناختن و تئوریزه کردن قدرت آمریکا در منطقه و به خصوص در سوریه است و به جای اینکه قلم های خود را به سمت تروریست ها و حامیان آنها یعنی صهیونیست ها آمریکایی ها بگیرد به سمت سپاه قدس و مدافعان جان برکف گرفته است.
 
باید دید آیا به توهین هایی که به جریان مظلوم انقلابی و مدافع حرم می شود کسی از همان قماش واکنش نشان می دهد یا بازهم تحلیل های نشستگان کنار گود حاوی سرزنش ها وخلاف گویی و تناقض ها است و حاضر به عذر خواهی هم نیستند؟
 
*منبع تمامی مطالب داخل گیومه در این متن متعلق به روزنامه مورد انتقاد می باشد.

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت