آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 01:38   |   کد مطلب: 28613
معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به «تخلفات آموزشی» به عنوان بیشترین حکم انضباطی دانشجویان گفت: در سه سال اخیر شاهد کاهش آمار تخلفات دانشجویی بوده‌ایم.

به گزارش نافع،دکتر مجتبی مظاهری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه از میان پرونده‌های انضباطی، «تقلب» بیشترین پرونده انضباطی را شامل می‌شود، اظهار کرد: تلاش داریم با ارائه مشاوره توسط مشاوران برجسته و با دانش بتوانیم شاهد کاهش تخلف تقلب داشته باشیم.

وی درباره پرونده‌هایی که در شوراهای انضباطی بررسی می‌شوند، عنوان کرد: تخلفاتی که پیگیری آنها در دستور کار شوراهای انضباطی است، در چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که شامل پرونده‌های «عمومی»، «آموزشی»، «سیاسی» و «اخلاقی» هستند که تا کنون بیشترین تخلف در دسته پرونده‌های آموزشی اتفاق افتاده و تخلف تقلب بیشترین حکم انضباطی را دریافت کرده است.

مظاهری با اشاره به اهمیت موضوع مشاوره پیش از ارجاع به شورای انضباطی در کاهش تخلفات انضباطی تصریح کرد: طی چند سال اخیر میزان و درصد احکام انضباطی با وجود افزایش تعداد دانشجویان در طول پنج سال گذشته رو به کاهش است و تقریبا 80 درصد کاهش آمار را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح شیوه‌نامه کمیته‌های انضباطی دانشجویان از طرف سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و  ارائه مشاوره به دانشجویان در دانشگاه صنعتی همدان در زمینه‌های مختلف و تأکید اعضای کمیته‌های انضباطی بدوی و تجدیدنظر در رویکرد ارشادی نسبت به تخلفات صورت گرفته، نقش مهمی در کاهش پرونده‌ها و ارجاع آنها به کمیته انضباطی داشته است.

انتهای پیام

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت