آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 14:06   |   کد مطلب: 28607
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: شرایط مناسبی از لحاظ سختی کار و تامین حداقل ها برای محیط بانان وجود ندارد.

به گزارش نافع، به نقل از خبرنگار مهر، به مناسبت روز محیط بان از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و مسئولان مناطق حفاظت شده استان همدان توسط شرکت بتون صنعت بریس تجلیل شد.

در این مراسم که با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، بهمن ایزدی فعال محیط زیست کشور، مدیران و کارکنان شرکت و مدیرکل و معاون حفاظت محیط زیست استان برگزار شد محیط بانان ارشد استان با اهدای لوح سپاس و تندیس مورد قدردانی قرار گرفتند و همچنین از سوی این شرکت ۳ عنوان کتاب راهنمای گیاهان، پرندگان و ردپای جانوران به محیط‌بانان اهدا شد.

مسائل مبتلابه محیط زیست پیچیده تر می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در این مراسم با بیان اینکه هر روز مسائل مبتلابه محیط زیست پیچیده تر می شود و با تهدیدات گوناگونی در این حوزه مواجه هستیم، گفت: تاکنون نتوانسته ایم اسباب و عوامل نگهبانی از این میراث را فراهم کنیم.

محمدرضا محمدی با اشاره به وجود آلودگی های ناشی از فعالیت انسان گفت: آلودگی هوا، خاک، آب، تشعشع، نور، صوت و سیما و منظر ناشی از فعالیت های انسانی است که باید با آگاهی بخشی این آلودگی ها را به حداقل برسانیم زیرا نقاط ضعف جدی و عمیق در حوزه محیط زیست ناشی از عدم اطلاع رسانی کافی است.

وی با اشاره به روز جهانی و ملی محیط بان بیان کرد: امروز اهمیت حفاظت از آنچه از طبیعت برای ما مانده، دوچندان شده و باید برای تداوم حیات، حافظ تنوع زیستی باشیم.

وی ادامه داد: ۳ هزار محیط بان در کشور فعالیت می کند و در ازای هر ۴۰ هزار هکتار مساحت، یک محیط بان مسئولیت حفاظت از عرصه های طبیعی را در کشور به عهده دارد که این مسئولیت ۱۰ برابر میزان استاندارد جهانی است.

محمدی با بیان اینکه شرایط مناسبی از لحاظ سختی کار و تامین حداقل ها برای محیط بانان وجود ندارد و علی رغم فعالیت های خوب صورت گرفته است، با خلا های قانونی گوناگونی در این حوزه مواجه هستیم، گفت: امیدوارم لایحه حمایت از محیط بانان بخشی از این خلا ها را پر کند.

تقدیم ۱۱۹ شهید محیط بان

وی با بیان اینکه تقدیم ۱۱۹ شهید محیط بان از جانفشانی محیط بانان کشور بوده است، افزود: جایگاه و وضعیت معیشت محیط بانان باید برای آنان که در راه حفاظت از امانت‌های الهی با جانشان بازی می کنند، بهبود یابد و بی رحمی است که این جانفشانی ها را نادیده بگیریم و بد رفتاری با طبیعت را تداوم دهیم.

مدیرعامل شرکت بتن بریس نیز در این مراسم عنوان کرد: این تصور که صنعت در مقابل محیط زیست قرارداد، اشتباه است زیرا صنعت می تواند راهگشای محیط زیست و محیط زیست هم راهنمای صنعت باشد.

حسین میرابیان گفت: محیط بانان سرمایه های جامعه هستند و دستشان را به گرمی می فشاریم.

وی با اشاره به اینکه باید صنعت را به محیط زیست و محیط زیست را به بنیاد نخبگان گره زد، گفت: هر سه باید برای تحقق جامعه زیبا و عاری از هرگونه آلودگی تلاش کنیم.

قائم مقام شرکت بتن صنعت بریس نیز گفت: تلاش های صادقانه محیط بانان، ما را برآن داشت که به مناسبت سالروز ملی و جهانی محیط بان، از آنها قدردانی کنیم.

آرش میرابیان ادامه داد: این شرکت برای دستیابی به تندیس صنعت سبز کشور تلاش می کند و اقدامات متعددی در راستای کمک به حفظ محیط زیست در شرکت صورت گرفته و در راستای رسیدن به استانداردهای بین المللی فعال است.

وی ابراز امیدواری کرد: ایران به شاخص های بین المللی محیط زیست دست یابد و ارزش اقدامات حافظان طبیعت در جامعه شناخته شود.

فعال محیط زیست نیز با قدردانی از صنعت استان برای برگزاری مراسم تجلیل از محیط بانان گفت: میزبان این برنامه سازمان حفاظت محیط زیست نیست و این نکته بسیار مهمی است زیرا باید به سمتی حرکت کنیم که مردم و صنعت، از حافظان طبیعت قدردانی کنند و قدردان مواهب طبیعی باشند.

بهمن ایزدی ابراز امیدواری کرد: در سال های آتی نیز بخش صنعت وظیفه تجلیل از محیط بانان را به عهده بگیرد و این الگو سازی در سراسر کشور انجام شود.

وی درپایان سخنانش گفت: با وجود تنگناهای مالی در سازمان حفاظت محیط زیست، باید با همدلی تنگناهای محیط زیست را برطرف کرد.

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت