آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 08:02   |   کد مطلب: 28593
دبیر شوراي تبیین مواضع بسیج دانشجویی همدان گفت: جنبش دانشجویی همدان از نمایندگانی که با موگرینی عکس یادگاری گرفتند و رفوزه شدند می‌خواهد نگاهی به صحیفه نورانی امام(ره) و بیانات امام خامنه‌ای(مدظله‎‌العالي)‌ انداخته و آن را مرور کنند.

به گزارش نافع، محمدصادق تمهیدی‌منیر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در همدان، با اشاره به اعلام لیست وزرا از سوی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کسانی که دم از برابری حق زن و مرد می‌زدند و طوری شعارگونه سخن می‌گفتند که گویی فقط این‌ها مدعی دفاع از حق ادیان و قومیت‌ها هستند و جناح مقابل مخالف چنین کاری است حتی یک وزیر زن هم در کابینه خود معرفی نکرده‌اند.

وی افزود: این موضوع نشان می‌دهد این افراد اعتقادی به حضور زنان در پست‌های عالی‌رتبه ندارند و فقط این قشر عظیم را در انتخابات‌ها نیاز دارند و با شعارهای رنگ و لعاب‌دار می‌خواهند استفاده ابزاری داشته باشند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان ادامه داد: یکی از محوری‌ترین شعارهای آقای روحانی جوان‌گرایی بود که متأسفانه در این لیست فقط یک نفر را می‌بینیم که به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات معرفی شده است، البته با روحیه دولت و رئیس‌جمهور این یک نفر هم غنیمت است.

وی عنوان کرد: در تحلیل کلی لیست پیشنهادی وزرا می‌بینیم تغییر اساسی در قسمت اقتصادی و علمی فرهنگی دولت به وجود آمده که نشان می‌دهد آقای روحانی به ضعف اساسی خود پی برده است و به دنبال تغییر در حوزه فرهنگ و اقتصاد آمده است.

تمهیدی‌منیر مطرح کرد: و با توجه به ابقای آقایان ظریف، هاشمی و زنگنه ادامه مسیر این سه وزارتخانه مهم دولت قطعی است همچنین حضور خانم مولاوردی به عنوان «دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی» سؤالات زیادی در بین جوانان و دانشجویان به وجود آمده است که این انتخاب با توجه به چه شرایط و با چه هدفی بوده است؟

وی با اشاره به اینکه هنوز ریاست جمهوری وزیر علوم را معرفی نکرده است، یادآور شد: امیدواریم یکبار هم شده، به وزارت علوم جناحی نگاه نشود، به دنبال رشد علم باشیم و مبحث مهم اسلامی شدن دانشگاه‌ها برای ما اولویت باشد؛ ضمن اینکه در بین نخبگان به دنبال گزینه وزارت علوم و تحقیقات بگردیم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان تأکید کرد: همیشه در دولت‌ها شاهد این بودیم که به این وزارتخانه به چشم یک نقطه دوام یا پرش نگاه می‌کردند و افراد هم‌حزبی خود را در این پست بسیار مهم در جمهوری اسلامی قرار می‌دادند که همه چیز در دانشگاه‌ها جز علم... مثل کنسرت‌ها، جشنواره‌ها، کارهای سیاسی و هزاران بخشنامه اولویت می‌شود.

وی به اتفاق اخیر در مراسم تحلیف ریاست جمهوری هم اشاره و تصریح کرد: ناراحت‌کننده‌ترین خبری که شنیده‌ام این اتفاق بود که به این شکل خواص کشور ما دچار یک رفوزگی شده‌اند و با دیدن یک مقام اروپایی با عکس انداختن سلفی و حقارت آمیز، امنیت ملی کشور را زیر سؤال بردند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان با بیان اینکه زمانی در این صندلی‌ها افرادی مثل آیت‌الله مدرس، شهید دیالمه و شهید آیت نشسته بودند، در ادامه خطاب به مدعیان گفت: ژن خوب را آن نماینده‌هایی داشتند که در رأی‌گیری 20 دقیقه‌ای به برجام با تمام توان ایستادند و حتی برای قربانی شدن دستاوردهای کشور گریه کردند، ژن خوب را شهدای برجسته مجلس داشتند نه شماهایی که یک مقام اروپایی می‌بینید به این شکل وا می‌دهید.

وی در پایان مسئولان را به مرور دوباره صحیفه امام (ره) فراخواند و خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی استان از تمام مسئولان و نمایندگانی که این‌گونه عکس یادگاری گرفتند و رفوزه شدند می‌خواهد سری هم به مبانی انقلاب زده و نگاهی هم به صحیفه نورانی امام راحل (ره) و بیانات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) بیاندازند چرا که همگی در برابر خون شهیدان و اسلام مسئولیم و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت