دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 20 مرداد 1396 ساعت 18:38   |   کد مطلب: 28591
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی :
روند امور و رفع موانع برای سرمایه‌گذاری در ملایر تسهیل شده است
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: روند امور و رفع موانع برای سرمایه‌گذاری در ملایر تسهیل شده است.

به گزارش نافع،  به نقل از خبرگزاری فارس از ملایر حجت‌الاسلام احد آزادیخواه ظهر امروز در نخستین در جشنواره آلبالو در شهر زنگنه ملایر با اشاره به ظرفیت‌های بالای بخش زند ملایر اظهار کرد: این شهر با توجه به پتانسیل‌های موجود نیازمند توجه و ایجاد صنایع تبدیلی است.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از 5 هزار تن آلبالو در ملایر تولید می‌شود گفت: بیشترین آلبالوی تولیدی ملایر مربوط به بخش زند بوده و که از کیفیت بالایی برخوردار است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: با تعامل و وحدتی که بین مسئولان و نمایندگان شهرستان وجود دارد روند امور و رفع موانع موجود برای سرمایه‌گذاری تسهیل شده است.

وی با اشاره به دیگر شاخص‌های مهم شهرستان ملایر گفت: ملایر از نظر صنایع دستی مبل و منبت حرف اول را می‌زند و با توجه به اشتغال بیش از 8 هزار جوان به صورت مستقیم در این حرفه نشان از سرمایه عظیم این صنعت در ملایر است.

آزادی‌خواه با اشاره به دیگر صنایع دستی شهرستان مانند مرواربافی و فرشبافی، بر توسعه این صنایع برای ایجاد اشتغال جوانان تاکید کرد.

وی ظرفیت‌های گردشگری ملایر را مهم برشمرد و اظهار داشت: در این زمینه باید با توسعه گردشگری و جذب گردشگران به فکر ایجاد اشتغال در شهرستان باشیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهر زیرزمینی سامن به عنوان یکی از  جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ملایر گفت: با رایزنی هایی که به کمک مسئولان استانی و کشوری انجام شده، امیدواریم بتوانیم شهر زیرزمینی سامن را به رونق رسانده و با جذب گردشگر در این حوزه تحول ایجاد کنیم.

وی در ادامه از  تصویب برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر خبر داد و اضافه کرد: جوانان از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

آزادیخواه یادآور شد: جوانان جویای کار در حوزه‌های کشاورزی و صنایع دستی در روستاها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 انتهای پیام/

 

دیدگاه شما