آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 13:08   |   کد مطلب: 28564
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: آقای روحانی هم به‌عنوان کسی که تصور می‌کرد با گفتگو می‌توان تحریم‌ها را رفع و مشکلات کشور را حل کرد، به این اعتقاد رسیده که آمریکا در اقدامات اخیرش مادر تحریم‌ها را برعلیه جمهوری اسلامی ایران تثبیت کرد.

به گزارش نافع؛ پیام مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ در خصوص تدبیر نظام بر هم‌صدایی داخلی و محکومیت جریان بین‌الملل به‌ویژه آمریکایی‎ها به‎عنوان ناقضان اصلی برجام،  اظهار کرد: همیشه در بحث انتخابات خصوصاً انتخاب رئیس دولت علی‌القاعده به‌عنوان کانالی برای رفع مشکلات به آن نگاه می‌شود و دولتمردان انتخاب می‌شوند که بهترین تصمیمات را برای رفع مشکلات بگیرند.

وی گفت: دولت یازدهم ایده و دیدگاهی را در زمینه حل مشکلات کشور داشت که آن ایده این بود ما با تکیه‌بر مذاکرات و گفتمان با غربی‌ها اصطلاحاً می‌توانیم تحریم‌ها را رفع کنیم و درنهایت مشکلات کشور از این طریق حل شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه دولت آقای روحانی روی این دیدگاه مسر بودند و مصادیق زیادی برای آن می‌تراشیدند، افزود: اتفاقی که افتاد مدت زیادی برای انعقاد قرارداد هسته‌ای صرف شد و بعدازآن در اقتصاد کشور اتفاق به خصوصی نیفتاد.

وی اظهار کرد: باروی کار آمدن دولت جدید آمریکا و شخص آقای ترامپ در حقیقت آن ایده از بین رفت و دولت جدید آمریکا آن حداقل روزنه‌های امید را از بین برد.

مرادی خاطرنشان کرد: امروز فضایی در کشور شکل‌گرفته، عبارت است از اینکه همه گروه‌ها و جریانات سیاسی متفق القولند که آمریکا حرکت خصمانه‌ای در پیش‌گرفته و نمی‌شود به آمریکا وعده‌هایش اعتمادی نیست.

وی تأکید کرد: بنابراین در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی شخص آقای روحانی به‌عنوان کسی که قائل به این بود با رفع تحریم‌ها و گفتگو می‌توان مشکل کشور را حل کرد، شخصاً به این مسئله اشاره می‌کند که این دوره در حقیقت دوره تثبیت مادر تحریم‌ها نیست.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل یادآور شد: این سخن آقای رئیس‌جمهور نشان می‌دهد که آقای روحانی هم اعتقاد این مسئله ‌دارد که آمریکا در اقدامات اخیرش مادر تحریم‌ها را برعلیه جمهوری اسلامی ایران تثبیت کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی همه به اعتمادی آمریکا یک نظر  دیدگاه دارند و بنابراین باید با  تغییر نگاه‌ها به توانمندی‌ها و تدبیر مسئولان داخلی برای حل مشکلات داخل کشور توجه شود.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت