دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
موسسه خیریه نسیم وصال

 

 

تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 02:21   |   کد مطلب: 28558
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در جمع خبرنگاران گفت: ما به هیچ عنوان به کسانی که میخواهند از خطوط قرمز نظام عبور کنند به عنوان نهاد و بازوی ولایت این اجازه را نخواهیم داد.

به گزارش نافع، سردار مظاهر مجیدی در نشست هم‌اندیشی با مدیران مسئولان رسانه ها در استان همدان ضمن تشکر از خدمات سردار ابوحمزه فرمانده سابق سپاه انصارالحسین(ع) همدان اظهار کرد: ایشان زحماتی در سپاه همدان کشیدند و به لحاظ نیازی که به وجود این عزیز بود فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشخیص دادند که در استان کرمان از وجودشان بهره ببرند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه تغییرات در سلسله فرماندهی سپاه  در سطح کشور امری عادی است ادامه داد: کرمان مسائل خاص خود را دارد و لازم بود که یک فرمانده مقتدری را برای این استان مشخص کنند سردار نوری فرمانده سابق کرمان نیز مدت مدیدی را در این استان زحمت کشیدند و لازم است که چند وقت یک بار فرماندهان تغییر کنند.

 

سردار مجیدی: تغییر سردار ابوحمزه هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد

سردار مجیدی تاکید کرد: این تغییر هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد هرگاه تشخیص فرمانده کل سپاه بر این برسد که جابه جایی باید صورت بگیرد این عمل را انجام می دهند.

 

 

وی در رابطه با روش اجرای سیاست های سپاه استان همدان در دوره جدید، تصریح کرد: یک سری اصول از طرف فرماندهی کل سپاه برای ما تعیین میشود که ما قطعا در راستای اجرای فرامین ایشان وظایفمان را انجام دهیم ولی مباحثی هم در استان و در ارتباط با دستگاه های دولتی است که ما به عنوان سپاه استان باید یک روشی را برای خودمان ترسیم کنیم.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اشاره داشت: آنچه که ما در استان به دنبال آن هستیم، چهار موضوع است که ما اولویت بندی کرده ایم و روشی است که ما با تمام دستگاه ها خواهیم داشت.

 

وی افزود: اولویت اول این است که ما سعی میکنیم تعاملات با دستگاه های اجرایی را برای استفاده از ظرفیتهای استان داشته باشیم  و از بسیج این پتانسیل بزرگی که در استان هست دستگاه ها بهره ببرند بعضا پیش می آید از این امر غفلت میکنیم.

 
مجیدی با اشاره به اینکه ما در 8 سال دفاع مقدس دستاوردهای عظیمی از طریق تلاش بسیجیان داشتیم، گفت: شاید هنوز ظرفیت بسیج آن طور که باید برای خیلی از افراد شناخته نشده باشد.

 

وی عنوان کرد: ما تلاشمان این است که زمینه استفاده دستگاهها از این ظرفیت را آماده کنیم.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: ما ماموریت های مختلفی که بین سپاه و دستگاه های دولتی مشترک است را داریم جلساتی را نیز خدمت آقای استاندار، فرمانداران و مدیران کل بودیم و آنجا نیز عرض کردیم، خیلی از ماموریت ها به دستگاه های دولتی برمیگردد.

 

قرارگاه پیشرفت و آبادانی مستلزم همکاری دستگاه های اجرایی است

 

وی افزود: ما بحثی را تحت عنوان قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان داریم که برای عملیاتی شدن مستلزم همکاری دستگاه های اجرایی  است.

 

مجیدی خاطرنشان کرد: این کاری دو طرفه است که ما بتوانیم در این قرارگاه خواسته هایی که هست از جمله سه دهستان در سه تا شهرستان ها ما حتما باید کمک های دستگاه های دولتی را داشته باشیم.

 

وی تاکید کرد: ابتدا به ساکن  تعامل با دستگاه های دولتی را در رئوس کار خودمان قرار می دهیم.

 

این سردار سپاه با اشاره به موضوع دوم عنوان کرد: با دستگاه های دولتی و با تمام سیستم هایی که در استان میخواهند کار کنند ما یک وظیفه داریم آن هم انتقاد سازنده و ارائه راهکارها برای رفع مشکلات استان خواهد بود.

 

وی گفت: روش سوم ی هم که ما حتما در برنامه هایمان خواهیم داشت این است که بالاخره یکسری مطالبات است که وظیفه تمام مردم است که این مطالبات را داشته باشند  ما به عنوان یک نیروی انقلابی یک وظیفه و رسالت بیشتری داریم که بتوانیم مطالبات در راستای ارزشهای اسلامی را از مسئولین طلب کنیم.

 

سردار مجیدی با اشاره به اینکه  روش چهارم را مراقبت از خطوط قرمز خواند، افزود: بعضا مواردی را ما سابقه آن را داریم که افرادی در استان حضور پیدا میکردند که بعضی مواردی را عنوان کرده و از خطوط قرمز نظام عبور میکردند.

 

وی تاکید کرد: ما به هیچ عنوان به کسانی که میخواهند از این مسیر عبور کنند به عنوان نهاد و بازوی ولایت این اجازه را نخواهیم داد.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان خطاب به اصحاب رسانه عنوان کرد:  انتظاری که بنده از رسانه دارم  خواهشم از شما این است که نگاهتان را برای استان مقداری بالاتر بکنید.

 

وی افزود: اگر میخواهیم در این استان با هم کار کنیم و تعامل داشته باشیم و بتوانیم بعضی از مشکلات را برطرف کنیم این مشکلات منتسب به استان تنها نیست.

وی تاکید کرد: خیلی از مشکلات حادی در استان و کشور است که بر میگردد به دشمنی هایی که از طرف استکبار می شود.

 

سردار مجیدی خاطرنشان کرد: اگر ما میخواهیم بحث بیکاری را در استان مطرح کنیم، سرمنشأ آن را باید ببینیم دشمنان در مقابل ما در حال انجام چه کاری هستند.

 

وی بیان کرد: وقتی که سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی را حضرت آقا می گویند ما چقدر مطالبه گری کردیم تا این سیاست ها عملیاتی شود آیا دستگاه های اجرایی ما امروز در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی واقعا وظیفه و رسالت خودشان را انجام داده اند؟!

 

سردار مجیدی گفت: اگر موضوعات کلی کشور را ببا نگاه بالاتری ببینیم میتوانیم ارتباط آن موضوعات را در استان راحت دریافت کرد.

 

وی با اشاره به سالگرد شهادت شهید صارمی عنوان کرد: این عزیز والا مقام از شهدای ترور هستند که که توسط گروه طالبان به شهادت رسیدند.

 

وی با بیان اینکه امروز یکی از موضوعاتی که خبرنگاران میتوانستند روی آن کار کنند بحث شهدای ترور است، تصریح کرد: همانطور که عزیزان از ما انتظار دارند که در خصوص شهدا برنامه ریزی داشته باشیم باید بگویم برنامه تنها متعلق به سپاه نیست آیا تمام دستگاه های اجرایی استان شهید ندادند؟! آیا آنها درخصوص شهدای خودشان اقدامات لازم را انجام دادند!

 

این سردار همدانی اذعان داشت: سپاه یکسری مقدورات دارد که در آن راستا در حال فعالیت است ما سالانه حدود 400 یادواره شهید را برگزار میکنیم.

 

خبرنگاران از دستگاه های اجرایی مطالبه گری کنند

 

وی یادآور شد: خواهشی که دارم این است که سهم دستگاه های دیگر را مطالبه گری کنید.

 

وی با تاکید بر این که باوجود داشتن هشت هزار شهید هنوز خیلی خوب نتوانستیم روی این موضوع کار کنیم، تصریح کرد: باید در این حوزه مطالبه گری صورت بگیرد تا تمام دستگاههای دولتی و اجرایی پای کار بیایند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: مجمع پیشکسوتان این را مفصل در مقاطع مختلف انجام دادیم اما در انتخابات انجام نمیدادیم به خاطر اینکه از این موضوع استفاده سیاسی نشود.

 

سردار مجیدی در این جلسه از برگزاری مجدد مجمع پیشکسوتان در 16 مهر ماه خبر داد . 

 

وی در رابطه با فضای مجازی عنوان کرد: ما یک قسمت عظیمی از کار خودمان را در سپاه برنامه ریزی کرده ایم و انجام خواهیم داد.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در بخش بعدی صحبتهایش با اشاره به بحث چالشهای دولت تصریح کرد: خواهش دارم که این بحث دوباره تکرار نشود به لطف خداوند برنامه تنفیذ و تحلیف انجام شد آن چیزی که از ما انتظار است این است که برویم ببینیم آن شعارهای دوره انتخابات را ببینیم چطور میخواهد عملیاتی شود.

 

وی تاکید کرد: اگر در مسائل سیاسی این عقب ماندگی در استان ما بوده است به دلیل ترجیح ما به این موضوعات نسبت به موضوعات دیگر بوده است.

 

سردار مجیدی ادامه داد: ضمن اینکه در حد خودش این موضوعات سیاسی باید باشد ولی مشکلات مردم با این موضوعات رفع و رجوع نمی شود.

 

وی تصریح کرد: این گرفتاری که امروز ما در کشور و استان داریم باید بتوانیم در حوزه های اقتصاد مقاومتی رفع و رجوع کنیم.

 

گنجعلی: دنیای رسانه عرصه تقابل انقلاب اسلامی با نظام سلطه

 

حجت‌الاسلام ابراهیم گنجعلی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه همدان در جمع مدیران و سردبیران رسانه‌های استان اظهار داشت: هرکس در عرصه تبلیغ تلاش کند کارش همانند کار رسولان است.

 

 

 وی افزود: همه رسانه‌ها باید دارای هدف بوده وضمن تلاش برای رسیدن به اهداف  و تعالی، میزان درک مردم برای انتقال مباحث را نیز در نظر بگیرند.

 

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه همدان بیان کرد: دنیای کنونی دنیای ارتباطات و اطلاعات است و هرکس هنرمندانه به این عرصه وارد شود میزان موفقیت وی در رسیدن به اهداف نیز بیشتر است.

 

 

وی با تاکید براینکه مهم‌ترین بازیگران عرصه ارتباطات، رسانه‌های جمعی هستند گفت: دنیایی که فضایی برای پیام‌گیری و پیام‌دهی است محلی برای فرهنگ و انتقال آن نیز به شمار می‌آید.

 

 

گنجعلی دنیای رسانه را عرصه تقابل انقلاب اسلامی با نظام سلطه دانست و ابراز کرد: در این فضا رسالت رسانه‌های انقلابی بسیار سنگین است چرا که این دست رسانه‌ها در برابر خدا، دین، رهبری، شهدا، مجاهدان، ملت و مسئولان وظیفه دارند.

 

 

وی عنوان کرد: در فضای رسانه‌ای علاوه بر اینکه برای تاثیرگذاری آتش تهیه بسیاری مورد نیاز است باید مسائل فرعی و اصلی از هم تفکیک شوند هرچند برخی رسانه‌ها جای این دو را با هم اشتباه می‌گیرند.

 

 

عارف: فضای متعفن سیاسی باعث فاصله  نیروهای اصیل انقلاب از یکدیگر شده است

 

 

رئیس خانه مطبوعات همدان نیزدر این نشست با تشریح ویژگی‌های شخصیتی سردار مجیدی بیان کرد: اگر فردی از رفتار ایشان برداشت کرده که ایشان در سمت فرماندهی سپاه همدان تغییر رویه می‌دهند برای این است که با سردار مجیدی آشنا نیست.

 

 

 وی تصریح کرد: معتقدم هرکسی که تعهدی به نظام اسلامی امام(ره) و شهدا داده است تا آخر نیز ثابت قدم می‌ماند تا تحت رهبری مقام عظمای ولایت این انقلاب را به دست اصلی صاحبش برساند.

 

عارف گفت: امروز فضای متعفن سیاسی سبب شده نیروهای اصیل انقلاب از هم فاصله بگیرند و این بزرگترین لطمه به نظام اسلامی است که باید به آن توجه کرد.

 

وی اظهارداشت: امام (ره) زمانی فرمودند من نگران تقابل و تعارض نیروهای انقلابم و حالا اینجا است که باید حواسمان باشد درصورت بروز چنین اتفاقی نتیجه‌اش به سود چه کسی می‌شود.

 

رئیس خانه مطبوعات همدان درباره اهمیت جایگاه سپاه در کشور بیان کرد: وقتی امام (ره) در زمان حیاتشان فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود از تعارف این موضوع را نگفتند چون ایشان اهل تعارف نبودند.

 

وی تصریح کرد: جمع رسانه‌ای استان با همه اختلاف نظرهایی که دارند باید دست به دست هم داده تا به اهداف ولایی که بنیانگذار انقلاب اسلامی ترسیم کردند یعنی فتح سنگرهای کلیدی جهان برسیم.

 

 لزوم توجه به ترویج سیره شهدا و معرفی آنها در جامعه، لزوم استمرار ارتباط مجموعه سپاه با رسانه‌ها، عدم نگاه و رفتار تبعیض آمیز با رسانه‌های استان، توجه ویژه به بسیج رسانه، لزوم توجه به مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت، استفاده از ظرفیت‌های خدماتی و رفاهی سپاه برای اصحاب رسانه، در اختیار قرار دادن اسناد مربوط به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای تولید محتوای مناسب در رسانه، انتخاب مشاوره رسانه‌ای، راه‌اندازی تور خبرنگاران برای سفر به سوریه، مناطق محروم و یا غرب کشور ولزوم ایجاد دبیرخانه واحد برای ساماندهی اجرای یادواره‌های شهدا در استان از جمله مهمترین مباحثی بود که توسط مدیران ،سرپرستان و سردبیران نشریات و خبرگزاریهای استان همدان بیان شد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها