آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 15:05   |   کد مطلب: 28534
استاد حوزه و دانشگاه گفت: رئیس جمهور اگر میخواهد از خود چهره ماندگاری در درون نظام بگذارد بعضی از وعده هایی را که داده است عمل بکند و اگر بتواند کابینه ای را مبتنی بر تخصص های قوی و جوانگرا و متعهد چینش بکند به نفع خودش و جریان فکری اش است.

به گزارش نافع، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه به برخی شایعه پراکنی ها درخصوص دخالت رهبری در انتخاب وزراء اظهار داشت:  اگر رویه مقام معظم رهبری را نگاه بکنید و صحبت های صریح ایشان را هیچ گاه از قانون اساسی تخلف نمیکنند.

 

وی ادامه داد: تجربه های این چند سالی که امام خامنه ای به عنوان رهبری بودند و قبل از ایشان  که امام خمینی  بودند، نشان میدهد واقعیتی است که ایشان در انتخاب برخی از وزراء مشاوره میدهد و مثل وزارت اطلاعات که حساسیت ویژه ای دارد.

 

شعبانی افزود: در مورد برخی از وزرا چنین چیزی هست اما اینکه رهبری بخواهند تحکیم بکند و دخالت بکند که فلان آقا باید وزیر باشد این جفا به رهبری است.

 

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دولت های ما حتی دولت آقای احمدی نژادی که خیلی مدعی ولایت مداری بود در چینش کابینه خود استقلال داشت، ما تذکرات به وزرا را داریم مخصوصا آنهایی را که در عرصه فرهنگی کشور هستند مثل وزارت ارشاد، اما اینکه رهبری واقعا بخواهد به این اندازه دخالت بکند درست نیست.

 

وی افزود: یعنی رئیس جمهور یک کشور که منتخب مردم است و مسئول کابینه و عملکردهای این کابینه است، اما رهبری بخواهند انتخاب بکنند نه این چنین نیست.

 

*اختلافات اخیر اصلاح طلبان ریشه در سهم خواهی های آنها در کابینه دارد

 

وی ادامه داد: اتفاقا الان در گزارش های فراوانی داریم از فشارهای که اصلاح طلبان و سهم خواهی هایی که آقایان دارند الان چرا آقای عارف بد شده برای برخی و برخی آقایان و چرا با ایشان به اختلاف افتادند؟! چرا بعضی از آقایان با ایشان در افتادند؟! مال همین اختلافاتی است که در سطح اصلاح طلبان در کابینه است.
 

حجت الاسلام شعبانی گفت: من به نظرم میرسد  با این حرف ها که ما دستمان آزاد نیست میخواهند اینها بحث سهم خواهی های خودشان را پنهان بکنند.

 

وی خاطرنشان کرد:  خود آقای روحانی مفصل گفتند که کابینه چگونه چیده خواهد شد طبق آن 24 میلیون رأی!

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: این چیز عجیب و غریبی در تاریخ سیاست و کسی که سیاسی می اندیشد است که یک رئیس جمهور بیاید چنین چیزی بگوید کسی که مشی و بینش سیاسی داشته باشد این حرف را نمیزند شاید عمل بکند ولی طرح این مسئله چیز عجیبی است.

 

 
وی افزود: رئیس جمهور با صراحت بگوید کسی که در این تفکر نبوده و به این تفکر رأی نداده عوض میشود و برخی مدیران کشور استانداران و فرمانداران را میخواهند به لحاظ اینکه در انتخابات کوتاه آمدند عوض بکنند.

 

شعبانی با بیان اینکه اینها یک واقعیت هایی است تصریح کرد: وقتی دولت به این اندازه دارد مدیران کل خود را تغییر می دهد، در چینش کابینه بگوییم دولت کابینه اش را با نظر رهبری میچیند ! نه رهبری فقط مشاوره می دهد.

 

*عملکرد کابینه مستند به رئیس جمهور و دولت است

 

وی خاطرنشان کرد: کابینه مستند به خود آقای رئیس جمهور است و عملکرد، ضعف و قوتش هم مستند به خود رئیس جمهور و دولت است و ارتباطی به کس دیگری ندارد.

 

وی تاکید کرد:  رئیس جمهور باید مقاومت کرده و در مقابل سهم خواهی ها و فشارهایی که به ایشان وارد میشود دوام بیاورد.

 

*رئیس جمهور  کابینه ای را مبتنی بر تخصص های قوی و جوانگرا و متعهد چینش بکند

 

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با ذکر اینکه این چهار سال آخرین دولت روحانی است تاکید کرد: ایشان اگر میخواهد از خود چهره ماندگاری در درون نظام بگذارد بعضی از وعده هایی را که داده است عمل بکند و اگر بتواند کابینه ای را مبتنی بر تخصص های قوی و جوانگرا و متعهد چینش بکند به نفع خودش و جریان فکری اش است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت