آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 13:14   |   کد مطلب: 28529
رئیس هیات ورزش‌های روستایی و عشایری استان همدان بر احیای بازی‌های بومی در فضای فرهنگی و آموزشی مدارس تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد بیش از این بازی‌های کامپیوتری و کم‌تحرک در جامعه گسترش پیدا کند.

به گزارش نافع، مهرداد نادری‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به اینکه جامعه به طرزی عجیب درگیر بازی‌های کامپیوتری و کم‌تحرک شده و این بازی‌ها جای بازی‌های جذاب و پرتحرک بومی و محلی را گرفته است، اظهار داشت: بازی‌های بومی و محلی همواره نشاط به دنبال داشته است، اما متاسفانه بازی‌های کامپیوتری تبعات جبران‌ناپذیری در پی دارد که اتفاقا متأسفانه این بازی‌ها در جامعه و بین نوجوانان باب شده است.

وی با بیان اینکه ورزش روستایی و عشایری برای اینکه بتواند همانند سال‌های نه چندان دور بازی‌های بومی را در جامعه باب کند به توجه بیشتر مسئولان نیاز دارد، افزود: بازی‌های سنتی و محلی همراه خود تحرک و نشاط به دنبال دارد، موضوعی که نیاز جامعه ماست.

رئیس هیات ورزش‌های روستایی و عشایری استان همدان با بیان اینکه بازی‌های محلی بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است، گفت: این بازی‌ها موجب سلامت روحی و روانی بچه‌ها می‌شود و در آنها از آثار مخرب بازی‌های رایانه‌ای نیز خبری نخواهد بود.

وی با اشاره به لطمه‌های سنگین بازی‌های کامپیوتری به نوجوانان عنوان کرد: این مسئله مشکلات بسیاری برای کودکان و نوجوانان از جمله تنبلی، چاقی و خشونت را به همراه دارد.

نادری‌فر با بیان اینکه متاسفانه بازی‌های بومی و محلی با رشد بازی‌های کامپیوتری رو به فراموشی رفته‌اند اما نباید اجازه دهیم این بازی‌ها بیش از این باب شود، در ادامه بر احیای بازی‌های بومی در فضای فرهنگی و آموزشی مدارس تاکید کرد.

وی تصریح کرد: بازی بومی و محلی قابلیت‌های بالایی در ایجاد نشاط و شادی واقعی در کودکان و نوجوانان دارند که باید از این ظرفیت استفاده برد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت