آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 15 مرداد 1396 ساعت 12:28   |   کد مطلب: 28484
نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: ردیف بودجه فاز 2 بیمارستان قائم(عج) به اسم جایگزین بیمارستان امیرالمومنین(ع) بوده است که از نظر امنیتی و امکانات رفاهی یک اتفاق جدید در شهرستان خواهد بود.

به گزارش نافع؛ اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛  با اشاره به اینکه موضوع ساخت فاز جدید بیمارستان قائم(عج) در سال 89 مصوب شده است، اظهار کرد: در دوره قبلی نمایندگی بنده مجوز ساخت این بیمارستان 85 تختخوابی را اخذ کردیم که هم اکنون شاهد مرحله استفاده از آن هستیم.

وی با بیان اینکه تا رسیدن به تعداد تخت استاندارد فاصله داریم، افزود: باایجاد 85 تخت جدید به این مهم دست خواهیم یافت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس خاطرنشان کرد: ردیف بودجه فاز 2 بیمارستان قائم(عج) به اسم جایگزین بیمارستان امیرالمومنین(ع) بوده است که از نظر امنیتی و امکانات رفاهی یک اتفاق جدید در شهرستان است.

وی همچنین گفت: در سال 89 و بازدید مسئولان کشوری به این نتیجه رسیدیم که بیمارستان امیرالمومنین(ع) دیگر قابل استفاده نیست و شهر نیاز به فضایی جدید برای جایگزینی این بیمارستان قدیمی را دارد.

رنجبرزاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای احداث فاز 2 بیمارستان قائم(عج) مبلغی افزون بر 30 میلیارد تومان هزینه شده و اورژانس این ساختمان جدید بعد از همدان بزرگترین و استانداردترین اورژانس استان محسوب می‌شود.

وی افزود: هم اکنون شاهد نیاز کشور به پیروی از سیاست اقتصاد مقاومتی هستیم و این انتقال نیز در راستای این سیاست انجام شده و می‌توان گفت با این انتقال در بسیاری از هزینه‌های اضافی سابق صرفه‌جویی خواهد شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس درخصوص آینده بیمارستان امیرالمومنین(ع) نیز گفت: برای این مکان برنامه‌های زیادی داریم که به مرور زمان انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: ساختمان فعلی بیمارستان امیرالمومنین(ع) تبدیل به یک مکان آموزشی می‌شود که از آن برای استقرار اساتید و دانشجویان دانشکده پزشکی شهرستان استفاده خواهد شد.

رنجبرزاده اضافه کرد: در سفر اخیر معاون رییس جمهور و معاون وزارت بهداشت به شهرستان موفق شدیم موافقت ایجاد بیمارستان 85 تختخوابی امیرالمومنین.ع. را اخذ کنیم.

وی گفت: ساختمان فعلی بیمارستان امیرالمومنین.ع. پابرجا مانده و در اختیار دانشکده پزشکی قرار خواهد گرفت و محل ایجاد بیمارستان 85 تختخوابی نیز در فضای خالی محوطه ی این بیمارستان منظور شده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس در بخش دیگری ازسخنانش به ارتقاء سیستم درمانی شهر از شبکه بهداشت به دانشکده اشاره کرد و گفت: این اتفاق بی نظیر می‌تواند اسدآباد را در زمره‌ی مناطق علمی، پژوهشی برجسته منطقه قرار دهد.

وی یادآور شد: سابق بر این بودجه درمانی شهر بصورت قطره ای به شهرستان اعطا می‌شد اما با این اتفاق این بودجه بصورت متمرکز به سیستم تزریق می‌شود.

رنجبرزاده با اشاره به تلاش برای مجوز رشته‌های جدید در دانشکده پزشکی اسدآباد عنوان کرد: آینده علمی بی‌نظیری پیش روی دیارسیدجمال است.

وی در رابطه با ساخت مکان جدید دانشکده نیز اذعان داشت: اعتبار این پروژه از سال 89 تعریف شده است اما بعلت نبود انسجام درون دستگاهی به هدر رفته است.

نماینده اسدآباد در مجلس افزود: مکان ساخت سایت جدید دانشکده پزشکی مشخص شده که مراحل ساخت آن را بزودی آغاز خواهیم کرد.

وی در پایان سخنانش یادآور شد: در صورت ایجاد 85 تخت جدید در فاز 2 بیمارستان امیرالمومنین(ع) اولین شهر استان خواهیم بود که توانسته ایم به استاندارد تعداد تخت به نسبت جمعیت شهرستان برسیم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت