دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 مرداد 1396 ساعت 22:23   |   کد مطلب: 28449
در راستای پیگیری مطالبات بازنشستگان صورت گرفت
مجوز خانه امید بازنشستگان همدان از یک طبقه به سه ونیم طبقه افزایش یافت
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی کشور گفت: در راستای پیگیری مطالبات بازنشستگان مجوز خانه امید بازنشستگان همدان از یک طبقه به سه ونیم طبقه افزایش یافت.

به گزارش نافع، حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز خانه امید بازنشستگان همدان از یک طبقه به سه ونیم طبقه افزایش یافت، اظهار کرد: بازنشستگان با تجارب ارزنده‌ای که در طول سنوات خدمت کسب کرده‌اند، باید در مرکز توجه قرار گیرند.

وی گفت: به این منظور ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از این ظرفیت‌ها، توجه به مسائل رفاهی و تامین اجتماعی و تفریحی، ایجاد فرصت برای کسب مشاوره مدیران از این گنجینه‌های فرهنگی واجتماعی می تواند به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همدان کمک کند و برای بازنشستگان نیز با ایجاد زمینه مشارکت در این فعالیت‌ها به افزایش سلامت جسمی و روانی منجر شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی کشور تاکید کرد: توجه به بهداشت روانی بازنشستگان یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های برنامه ششم توسعه است که در قالب برنامه‌هایی مانند یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان، ایجاد زمینه‌های تامین اجتماعی این گروه فرهیخته پیش بینی و مصوب شده است.

وی افزود: به منظور تحقق اهداف برنامه ششم توسعه برای این گروه عظیم که به عنوان منابع تولید فکر واندیشه همواره دغدغه قانونگذاران در تدوین این برنامه توسعه ای بوده‌اند و به منظور حفظ شأن، منزلت و جایگاه این عزیزان جلسات متعددی در سطح استان و کشور با نمایندگان بازنشستگان تشکیل و با نیازسنجی علمی، نسبت به اولویت‌بندی برنامه‌ها اقدام شده است.

حاجی‌بابایی افزود: در این راستا تامین فضای مناسب برای گردهمایی، نشست‌های هم اندیشی یکی از برنامه‌هایی بود که مجدانه پیگیری شد و با جلب مشارکت نمایندگان کانون‌های بازنشستگی  و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از این اولویت‌ها تامین اعتبار شد.

وی با بیان اینکه در تشریح احداث خانه امید بازنشستگان گفت: نقشه این فضای رفاهی، تفریحی و آموزشی طراحی و اعتبار احداث آن پیگیری و تامین شده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی کشور افزود: این فضا در مجموعه باغ ایرانی و در جوار مجموعه فرهنگی و هنری عین‌القضات و به مساحت 500 متر پیش‌بینی و رایزنی برای تامین رایگان زمین مجموعه با شورای شهر همدان صورت گرفته است.
 
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت عظیم بازنشستگان به عنوان منابع تاثیرگذار در توسعه کلانشهر همدان باید به مطالبات  پیشکسوتان و فرهیختگان توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت