آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 22:08   |   کد مطلب: 28423
رئیس بنیاد مسکن نهاوند گفت: امسال هزار و ۲۰۰ واحد سهیمه مقاوم سازی مسکن روستایی برای نهاوند در نظر گرفته شده است که تا کنون از این تعداد سهمیه ۴۰۰ واحد ابلاغ و در دست اجرا است.

به گزارش نافع، داود سوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: در شهرستان نهاوند در مجموع 23 هزار و 200 واحد مسکن روستایی وجود دارد که از این تعداد تا کنون 15 هزار و 200 واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده‌ است.

وی تصریح کرد: در سال 95 نیز در شهرستان نهاوند 500 واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شد که در مجموع با حمایت‌های انجام شده تاکنون 70 درصد از واحدهای مسکن روستایی در شهرستان نهاوند مقاوم‌سازی شده‌اند.

سوری افزود: امسال نیز برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی هزار و 200 واحد سهمیه برای شهرستان نهاوند در نظر گرفته شده که تا‌کنون سهمیه 400 واحد ابلاغ شده است که این 400 واحد برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌ و در دست اجرا هستند.

وی با بیان این‌که میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی در نهاوند بیش از دو برابر میانگین کشوری است، عنوان کرد: میانگین مقاوم‌سازی واحدهای مساکن روستایی در کشور حدود 32 درصد است ولی در شهرستان نهاوند این میانگین در حدود 70 درصد است و این نشان‌ می‌دهد که شهرستان نهاوند در سال‌های گذشته حداکثر استفاده را از موقیعت کرده است و در این زمینه موفق عمل کرده است.

رئیس بنیاد مسکن نهاوند بیان کرد: با توجه به این‌که در سال‌های گذشته بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات مقاوم سازی به متقاضیان سفته زنجیره‌ای را در نظر گرفته بودند مردم استقبال خوبی داشتند ولی در چهار سال اخیر بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات را منوط به ارائه ضمانت نامه معتبر کرده‌اند و همین امر باعث شده است که مردم شهرستان از مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی استقبال چندانی نکند و روند مقاوم‌سازی واحدهای روستایی در شهرستان کند شود.

سوری اظهار داشت: در صورتی‌ که تسهیلات مسکن روستایی به روال سال‌های گذشته پرداخت می‌شد تا‌کنون حدود 85 درصد از واحدهای مسکن روستایی شهرستان نهاوند مقاوم‌سازی می‌شدند.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه هیئت وزیران تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی از 15 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافته است و در صورتی که همکاری بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی بیشتر باشد روند مقاوم‌سازی واحدهای روستایی شهرستان با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان نهاوند عنوان کرد: زلزله اخیری که در شهرستان نهاوند اتفاق افتاد خوشبختانه واحد‌های مسکن روستایی شهرستان آسیب چندانی ندیدند که این نشان‌ دهنده عملکرد موفق ما در زمینه مقاوم سازی واحدهای مسکن‌های روستایی در شهرستان است.

سوری به زلزله‌خیز بودن نهاوند اشاره کرد و گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان نهاوند بر روی گسل زلزله و زلزله‌خیز بودن این شهرستان ضرورت مقاوم‌سازی همه واحدهای روستایی شهرستان به شدت احساس می‌شود که امیدورایم با ابلاغ سهمیه بیشتر مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی برای شهرستان و با همکاری بیشتر بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی طی چند سال آینده بتوانیم 100 درصد واحدهای مسکن روستایی شهرستان نهاوند را مقاوم‌سازی کنیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها