آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 14:02   |   کد مطلب: 28419
عضو کمیسیون برنامه و بودجه اذعان داشت: آمریکایی ها ما را ابتدا آزمایش کردند یک موارد جزئی را نقض کردند ببینند حساسیت ما چه میزان است وقتی دیدند حساسیت ما خیلی نیست لذا آن حرکت نهایی را در بی خاصیت کردن کامل برجام انجام داده و حتی ایجاد شرایط سخت تر از قبل از برجام را پیاده کردند.

به گزارش نافع، حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به نظرامام خمینی رحمت الله در رابطه با گرگ صفت بودن آمریکا اظهار داشت: آمریکا رابطه ای که با ما دارد رابطه گرگ و میش است به هرصورت شرایطی ایجاد شده است که وقتی که بخواهیم با آنها رابطه داشته باشیم در آنها طمع ایجاد می شود.

 

وی در ادامه بیان داشت: مذاکراتی که صورت گرفت و برجام که اتفاق اتفاد آمریکایی ها دچار یک توهمی شدند و احساس کردند که با این مذاکرات و بحث برجام ما واقعا نیازمند شرایطی هستیم که آنها باید به ما کمک بکنند با این تفکرکه آنها برداشت کردند هر روز که ما به سمت مذاکره و صحبت رفتیم آنها یک قدم جلوتر آمدند.

 

حاجی دلیگانی تصریح کرد:  وقتی که ما مذاکرات را بر اساس تقویم زمان مرور بکنیم میبینیم که آنها روز به روز یک قدم جلوتر گذاشتند اتفاقا این سیاستشان بود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اذعان داشت: همان زمان هم من به یاد دارم که رادیو فرانسه یک تحلیل و تفسیری را برای کشورهای مذاکره کننده با ما در برجام مطرح کرد و به آنها دیکته کرد که شما هر چه قدر میتوانید به آنها فشار بیاورد چرا که ایران در دستیابی به توافق تعجیل و سرعت دارد و این نوع نگرش باعث شد که آنها فشارشان را بر ما بیشتر بکنند.

 

 وی تاکید کرد: علی رغم همه مراحلی که ما با آنها راه آمدیم ولی آنها با ما روند بدتری را پیش گرفتند و بالاخره نهایتا برجام تثبیت شد و ما آنچه را که داشتیم دادیم بدون اینکه به صورت یک به یک؛ یکی بدهیم و یکی بگیرم باشد.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر هم آمریکایی ها یک قدم به جلوتر برداشتند، تصریح کرد: اگر این تحریم ها با اکثریت آرا مصوب شده است نشان دهنده خوی استکباری آمریکا هم در قوه مجریه و هم در قوه مقننه و هم در قوه قضائیه آنها است دیدیم که قوه قضائیه آنها هم  6 میلیارد دلار از اموال ایران را سرقت کرد.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دنبال منافع خودشان هستند، افزود: باز به این حرف که رابطه آمریکا با ما رابطه گرگ و میش است میرسیم و هر کشوری که با آمریکایی ها راه بیاید آنها تا مرحله نهایی جلو میبرند و به کمتر از نابودی آن راضی نیستند.

 

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: اگر یک کشوری بخواهد باید هزینه این ایستادگی را بپردازد و در مقابل آنها قدرت بازدارندگی خودش را تقویت بکند و به نحوی باید باشد که آنها متوجه شوند که اگر بخواهند با این کشور از سر سلطه گری برخورد بکنند هزینه آنها بالا میرود ما باید هزینه های آمریکایی ها را در این رابطه بالا ببریم تا آنها احساس بکنند که اگر بخواهند این رویه را ادامه بدهند ضرر مادی بیشتری خواهند برد.

 

وی ادامه داد: کمیته نظارت بر برجام اگر از ابتدایی که برجام توافق شد با دقت، ریز و بدون وقت کشی پیگیر بود و این کم اهمیت دادن ها را نداشت و به موقع جلسات را تشکیل میداد، مسائل را رصد میکرد و در مورد نقض های برجام همان ابتدا درست تصمیم گیری کرده بود نقض های بعدی هم پیش نمی آمد.

 

حاجی دلیگانی تصریح کرد: این مصوبه کنگره را ما ناشی از عدم انجام وظیفه هیات نظارت بر برجام که به خاطر سهل انگاری و عدم توجه و دقت لازم در زمان خودش بود میدانیم که آنها پرو تر شدند.

 

وی اذعان داشت: آنها ما را ابتدا آزمایش کردند یک موارد جزئی را نقض کردند ببینند حساسیت ما چه میزان است وقتی دیدند حساسیت ما خیلی نیست لذا آن حرکت نهایی را در بی خاصیت کردن کامل و حتی ایجاد شرایط سخت تر از قبل از برجام را پیاده کردند.

 

این نماینده مجلس اظهار داشت: الان تنها راه برون رفت از این شرایط این است همانطور که در متن برجام آمده که اگر هر طرفی برجام را نقض بکند می تواند به شرایط قبلی برگردد الان که آنها برجام را نقض کردند، هیأت نظارت بر برجام بیایند اعلام بکنند تصمیم به برگشت به شرایط قبل را داریم و عملا هم پای آن بیاستند که به شرایط قبل برگردند اینطور آنها هم کوتاه خواهند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها