آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 12:49   |   کد مطلب: 28418
معاون فرماندار اسدآباد با انتقاد از دستگاه‌های اجرایی در زمینه عدم تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: بعداز 4 جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی باید برای تحقق آن نسخه می‌پیچیدیم که هنوز موفق نشده‌ایم.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ یزدان آزرمی در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان اسدآباد با انتقاد از دستگاه‌های اجرایی در زمینه بی توجهی به موضوعات اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در سیاستهای رهبری و دولت یک اولویت و تأکید است که هیچ عذری از دستگاهی در عدم انجام آن پذیرفته نیست.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان اسدآباد چهار جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی برگزار شده که بی نتیجه بوده است، گفت: متأسفانه مسئولان دستگاه‌ها توجه چندانی به این جلسات و مصوبات آن نداشته اند که یا خود حضور ندارند و یا تاکنون موفق به پیچیدن نسخه ای برای تحقق اقتصادمقاومتی نشده ایم.

معاون فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در سطح شهرک صنعتی اسدآباد گفت: از 19 واحد تولیدی 8 واحد تعطیل و 10 واحد نیمه تعطیلی است که آن هم با ظرفیت 50 درصدی فعالیت دارد.

وی با اشاره به وجود مشکلات زیرساختی در شهرک صنعتی اسدآباد خواستار توجه بیشتر مسئولان به این شهرک برای جذب سرمایه گذار و همچنین اجرای زیرساختها شد.

آزرمی از تشکیل 4 کمیته زیر مجموعه قرارگاه اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: این کمیته ها شامل فرهنگ و گفتمان سازی، علمی و فناوری، عمران و انرژی است که اعضای آن باید با پیگیری موضوعات مهم در اقتصاد مقاومتی نتیجه را به این قرارگاه گزارش دهند.

همچنین بخشدار مرکزی اسدآباد با انتقاد از شهرک صنعتی اسدآباد در زمینه عدم جذب سرمایه گذار و عدم پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل اظهار کرد: باید با دعوت از این واحدها به مشکلات آنان پرداخته شود.

علی ترابی گفت: اهمال کاری در بررسی مشکلات واحدهای تولیدی غیرفعال و نیمه فعال پذیرفته نیست و باید با معرفی آنان برای حل مشکلاتشان به استان اقدام شود.

رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد هم با اشاره به وجود شهرکهای گلخانه ای در اسدآباد گفت: 10 واحد خصوصی گلخانه ای در سطح شهرستان وجود دارد که تعداد 4 مورد از آنها فعال و مابقی غیرفعال است.

سقراط بیرنگ با اشاره به کشت محصولاتی چون فلفل، خیار و گوجه فرنگی در گلخانه های اسدآباد، گفت: هم اکنون 14 واحد برای واگذاری داریم.

وی از ایجاد شهرک گلخانه ای در اراضی منطقه چهاردولی حخبر داد و گفت: این امر در دستور کار جهاد کشاورزی است که اقداماتی در زمینه تملک زمین انجام شده است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما