آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت 23:28   |   کد مطلب: 28411
معاون عمران و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان:
۶۵ محله دارای ارزش و بافت تاریخی در استان همدان شناسایی شد
معاون عمران و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه ۶۵ محله دارای ارزش و بافت تاریخی در استان همدان شناسایی شد گفت: ۲۲ محله نیمه جان از نظر بافت قدیمی در همدان وجود دارد.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدرضا قرایی ظهر امروز در ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری با بیان اینکه محله‌های بازآفرینی با همکاری شهرداری‌ها مصوب و آیین نامه‌ها و سند راهبردی آن بهمن‌ماه سال گذشته به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد اظهار داشت: همدان 18 محله، ملایر 13، تویسرکان 15، اسدآباد11، رزن2، فامنین4، نهاوند 15، کبودراهنگ 5 و بهار 12 محله دارد و در مجموع محلات بازآفرین در سطح استان 95 محله است.

قرایی بیان کرد: از طریق ستاد شهرستانها با همکاری شهرداری، فرمانداری و غیره محله‌ها و محدوده‌های با ارزش و دارای بافت تاریخی را شناسایی کردیم که در این زمینه یک سری اهداف را در نظر داریم که در شهر همدان محله‌های قدیمی حاجی، آقا جانی بیگ، کلپا، کبابیان، امامزاده یحیی و حمام قلعه را داشتیم که به آنها چمن گفته می‌شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون تمام این محلات به فراموشی سپرده شده‌ تصریح کرد: در طرح جامع و تفصیلی نیز بدون توجه به ارزش و بافت قدیمی محلات قدیمی ممکن است معبر 12 یا 18 متری را ایجاد کنند که آن بافت را از بین می‌برد.

قرایی عنوان کرد: برخی از این محلات دارای اهداف کلان، عملیاتی و شاخص هستند و اکنون 18 الی 22 محله نیمه جان در شهر همدان داریم، شهر همدان دارای 20 محله، ملایر 7، نهاوند3، تویسرکان 9 محله، رزن3محله، اسدآباد 7، بهار8 ، کبودراهنگ 3 و فامنین 4 محله است که در مجموع 65 محله تاریخی و دارای بافت با ارزش در استان وجود دارد که نخستین قدم برای حفظ این محلات تصویب طرح احیا و بازآفرینی است.

معاون عمران و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان با اشاره به موضوع پیاده‌راه‌های همدان بیان کرد: پیاده‌راه‌ها به عنوان محرک شهری با ارزش بوده و هدف‌هایی برای آنها دنبال می‌شود که در همدان عملکرد واقعی پیاده‌راه بوعلی اکنون مشخص است.

قرایی با بیان اینکه در سایر شهرهای استان پیاده راه‌ها را شناسایی کرده‌ایم که در همدان 2 پیاده راه در میدان امام و خیابان اکباتان وجود دارد که شهرداری در حال آغاز طرح پیاده راهسازی در این مناطق است است، افزود: عملیات اجرایی پیاده‌راه خیابان اکباتان تا یک الی دو ماه آینده آغاز می‌شود ضمن اینکه مجموعا 17 پیاده راه در شهرهای استان وجود دارد.

معاون عمران و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان اظهار داشت: بازنگری طرح جامع و تفصیلی شهرهای همدان، اسدآباد و تویسرکان با رویکرد بازآفرینی شرح خدمات آنها تنظیم می‌شود.

قرایی با بیان اینکه سپاه پاسداران در قالب طرح کرامت پروژه‌هایی را با توجه به نیازهای محلات تعریف کرده است اعلام کرد: در قالب 15 پروژه 3 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به همدان تخصیص یافته است که به همین میزان نیز استان نیز باید اعتبار تخصیص دهد در قالب 13 پروژه در همدان و ملایر در حال اجراست.

وی گفت: از سال 93 آئین نامه ستاد بازآفرینی ابلاغ شده و 4 کارگروه تخصصی زیر مجموعه آن است که کارگروه اجتماعی- فرهنگی، اقتصادی و غیره فعال است و تاکنون مجموعا 11 جلسه ستاد استانی از سال 93 تشکیل شده و در سال 94 مجموعا 52 میلیارد تومان توسط 21 دستگاه در قالب فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی، اقتصادی و اجتماعی هزینه شده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت