آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت 22:12   |   کد مطلب: 28329
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان:
23 گلزار در همدان ساماندهي نشده است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: ساماندهی 23 گلزار و 75 مزار در استان همدان باقی مانده است.

به گزارش نافع، به نقل از  فارس از همدان، ناصر عارف عصر امروز در کارگروه ساماندهی گلزار شهدای استان همدان با بیان اینکه اگر امروز با افتخار در کشورمان زندگی می‌کنیم به دلیل فداکاری مردان و زنان غیور این سرزمین است، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی توسط مردم آفریده شد که همواره با غرور از آن یاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه 225 هزار نفر در هشت سال دفاع مقدس از همه هستی خود گذشتند، افزود: 576 هزار نفر جانباز داریم و 43 هزار نفر نیز سال‌های سال اسیر بودند که از این تعداد 8 هزار شهید، 17 هزار و 400  جانباز و یک هزار و 39 آزاده سهم استان همدان است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به اینکه فرهنگ همه اقشاری که در دفاع مقدس حضور یافتند، عاشورایی بود، تصریح کرد: همواره باید این فرهنگ و هدف در جامعه زنده بماند زیرا ما همیشه نیاز به از خودگذشتگی داریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌هایی که این فرهنگ زنده بماند، گلزار شهدا است، ادامه داد: چون ما باید از شهدا زندگی را بیاموزیم به همین دلیل از سال 82 تا کنون 12 میلیارد و 793 میلیون تومان تا کنون از منابع استان برای ساماندهی گلزارهای استان هزینه شده است.

عارف با بیان اینکه 692 گلزار  شهید در استان همدان داریم، خاطرنشان کرد: 7 هزار و 433 مزار در استان و 440 شهدای گمنام در استان وجود دارد.

وی گفت: امیدواریم در سال جاری ساماندهی گلزار شهدای سراسر استان را با تخصیص اعتبارات به پایان برسانیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با بیان اینکه سرانه برای بنیاد شهید در نظر گرفته شده، اظهار کرد: مدیریت گلزارهای شهدای در شهر‌ها بر عهده شهرداری و در روستاها بر عهده دهیاری است که لازم است توسط این افراد شرایط بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه مرمت گلزارهای شهدا در سرفصل اعتبارت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار گیرد، افزود: تا دهیاری‌ها و شهرداری‌ها بتوانند قبل از اعتراض خانواده‌های شهدا و مردم بتوانند مرمت لازم را انجام دهند.

عارف در تشریح تعداد گلزارها و مزارها در استان همدان تصریح کرد: 96 گلزار و 448 مزار در شهرستان رزن، 54 گلزار و 2 هزار و 471 مزار در شهرستان همدان، 31 گلزار و 174 مزار در شهرستان فامنین، 103 گلزار و 857 مزار در  شهرستان نهاوند، 51 گلزار و 606 مزار در  شهرستان بهار، 43 گلزار و 359 مزار در شهرستان اسدآباد و 101 گلزار و 640 مزار در شهرستان کبودراهنگ، 122 گلزار و یک‌هزار و 170 مزار در شهرستان ملایر و 91 گلزار و 708 مزار در  شهرستان تویسرکان وجود دارد.

وی با بیان اینکه ساماندهی 75 مزار باقیمانده است، ادامه داد: ساماندهی 18 مزار در سه گلزار همدان، 15 مزار در دو گلزار شهرستان بهار، یک مزار در تویسرکان، یک مزار در اسدآباد، 24 مزار در گلزار نهاوند، یک مزار در یک گلزار در کبودراهنگ و 15 مزار در هفت گلزار در ملایر باقی مانده است.

 عارف با اشاره به اینکه برخی از ساماندهی مزارهای شهدا را از محل‌های دیگر اعتباری انجام شده است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل گاهی با مشاهده اتمام کار، اعتباری برای این امر تخصیص نیافته است.

وی با بیان اینکه وقتی ما در ساماندهی مزار شهیدان وارد شدیم، سنگ‌اندازی کردند، گفت: زمانی با 3 میلیون تومان مزار شهید ساماندهی کردیم که هزینه نازلی بود اما سنگ‌اندازی انجام شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به اینکه دهیاری‌ها به دلیل ناکامل بودن گلزارها از تحویل گرفتن آن خودداری می‌کنند، اظهار کرد: گلزارهای تکمیل شده روستاها توسط دهیارها تحویل گرفته شده اما برخی باقی مانده که نیاز به ورود فرمانداری‌هاست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت