دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت 16:10   |   کد مطلب: 28325
با حضور سردار ابوحمزه فرمانده سابق سپاه انصارالحسین همدان احکام شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر سپاه، دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان اسدآباد تقدیم رؤسای این ارگان‌ها شد.

به گزارش نافع به نقل از آوای سیدجمال؛ عصر دیروز در نشست امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اسدآباد در سالن اجتماعات سپاه ناحیه این شهرستان با حضور سردار ابوحمزه فرمانده سابق سپاه انصارالحسین همدان و البته فرمانده سپاه ثارالله کرمان احکام شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر سپاه، دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان اسدآباد تقدیم رؤسای این ارگان‌ها شد.

در این نشست فرمانده سپاه ثارالله کرمان خود و همه مسئولان و مردم را مدیون شهدا خواند و گفت: باید همه در راستای ترویج فرهنگ امر به معروف در تعامل و همکاری با هم به این امر مهم توجه ویژه داشته باشیم.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه علی رغم همه تلاش‌ها در راستا امر به معروف و نهی از منکر متأسفانه بسیاری از قشرها اطلاعی از ابعاد امر به معروف ندارند، افزود: باید برای ترویج این فریضه الهی به مردم آگاهی و شناخت دارد و هرچه این آگاهی‌ها زیاد شد، بهتر جواب می‌دهد.

وی در خصوص مشکلات دانشجو و دانشگاه باید مباحث را در دانشگاه‌ها بین کارکنان، مدیران و دانشجویان و اساتید مطرح، حل و فصل کرد، افزود: باید با طرح و برنامه در زمینه ترویج یک معروف جلو رفت و آن را اجرایی کرد.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با تأکید بر اینکه باید ترویج فریضه الهی به عنوان یک امر فراموش شده تکلیفی برای همه قشرها باشد، گفت: حضور مردم را در ترویج این مهم بیشتر کنیم چرا که هرجا مردم پای کار بودند، حماسه آفریده شد.

وی با اشاره به مصوبه مجلس در زمینه امر به معروف و تأیید آن از سوی شورای نگهبان، گفت: 9 وزیری که جزء اعضای اصلی این شورای امر به معروف هستند، باید برنامه داشته و موظف به پاسخگویی در این زمینه هستند.

ابوحمزه یکی از مشکلات عدیده در سطح استان را وجود مفاسد در زمینه‌های مختلف دانست و گفت: وقتی در این زمینه ریشه‌یابی می‌کنیم، می‌بینیم که حریم محرم و نامحرم در بسیاری از خانواده‌ها رعایت نشده و همین موجب بروز بسیاری از آسیب‌ها شده است.

وی تنها راه حل بسیاری از معضلات اجتماعی را پرداختن به امر به معروف دانست و گفت: جامعه دختران و بانوان این شهرستان نیاز به ورزش دارند و باید مسئولان مکانی را برای امور ورزش آنان از جمله دوچرخه سواری در نظر بگیرند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه این روزها استفاده جوانان از سگ‌ها و گربه‌های تزئینی در سطح جامعه باب شده، افزود: باید جوانان را نسبت به استفاده از این نوع حیوانات توجیه و آنان را با ارزش‌های اسلامی آشنا کرد.

وی به دیگر معضلات جامعه درفضای مجازی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی دو بعدی است و همانند چاقو عمل می‌کند که البته جنبه‌های مثبتی دارد که باید مردم را با آن‌ها آشنا کرد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت