دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت 15:48   |   کد مطلب: 28322
کارشناس حوزه تحریم اظهار داشت: تحریم های آمریکا اثرات مشخصی در حوزه اقتصاد خواهد داشت که مهمترین آن سخت تر شدن و شاید سفت شدن همکاری های اقتصادی است.

به گزارش نافع، محمدعلی مسعودی در رابطه با تحریم های جدید آمریکا علیه ایران که  با 419 رأی موافق وضع شد اظهار داشت:  تحریم هایی که در مجلس نمایندگان تصویب شده است و رأی قاطعی نیز گرفته است از نظر گستردگی موارد زیادی را شامل می شود و در نوع خودش یکی از مهمترین قوانین تحریمی است که تا الان تصویب شده است.

 

وی ادامه داد: این تحریم ها اثرات مشخصی هم در حوزه اقتصاد خواهد داشت که مهمترین آن سخت تر شدن و شاید سفت شدن همکاری های اقتصادی است که به خصوص بانکهای خارجی با ایران بعد از برجام انجام میدادند این همکاری های خیلی کم تر خواهد شد شاید بشود گفت به صفر میرسد و بانکهای خارجی تحت تاثیر این تحریم قرار میگیرد.

 

مسعودی ادامه داد: این تحریم با موارد متعددی در برجام تناقض دارد و میتواند نقض برجام محسوب شود و نیاز به واکنش جدی دارد.

 

باید دید در چه حوزه هایی میتوان سیاست های آمریکا را خنثی کرد

 

کارشناس حوزه تحریم در رابطه با اینکه واکنشی که ایران میتواند نشان دهد چه چیزی است، تصریح کرد: باید دقت کنیم ببینیم در چه حوزه هایی میتوانیم سیاست های آمریکا را خنثی کنیم.

 

وی ادامه داد: آن چیزی که در مجلس در حال پیگیری است طرح کارآمدی نیست و نقض های فراوانی به آن وارد است.

 

این کارشناس حوزه تحریم افزود: این طرح نمیتواند پاسخ مناسبی به این رفتار خصمانه باشد اما شاید کمیته نظارت برجام بتواند تصمیم قاطعی بگیرد.

 

وی در پایان گفت: کمیته نظارت بر برجام در موضوعی باید تصمیم بگیرد که واقعا به آمریکا پیام روشنی را در واکنش قاطع ایران منتقل بکند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما