وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت 15:19   |   کد مطلب: 28321
امام جمعه اسدآباد گفت: معمولا در سطح کلان شهرها وجود مینی‌بوس گشت ارشاد وجود دارد اما با توجه به وجود پنج دانشگاه ملی و دانشجویان از مناطق مختلف کشور انتظار می‌رود که مسئولان استانی و شهرستانی در این زمینه اقدام کنند.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اسدآباد با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) پیرامون منش حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: امروز جامعه دختران باید به مانند حضرت معصومه(س) اخلاق‌محوری و خدامحوری را پیشه کنند و از ایشان به عنوان یک الگوی به تمام معنا بهره ببرند.

وی با اشاره به وجود پنج دانشگاه در سطح شهرستان اسدآباد و وجود دانشجویانی از سراسر کشور با فرهنگ‌های مختلف در این دانشگاه‌ها نیاز این شهرستان را به وجود گشت ارشاد ضروری خواند و گفت: معمولا در سطح کلان شهرها وجود مینی بوس گشت ارشاد وجود دارد اما با توجه به وجود این دانشگاه‌ها و غیربومی بودن این دانشجویان انتظار می‌رود که مسئولان در این زمینه اقدام کنند.

امام جمعه اسدآباد به دوچرخه‌سواری تعدادی از دختران بالغ در سطح شهر اسدآباد اشاره کرد و گفت: طی یک ماه گذشته شاهد بودیم چند دختر جوان، بالغ و البته بدحجاب سوار بر دوچرخه در میدان اصلی شهر و منطقه شهرک سیداحمد رکاب می‌زند که در شأن و منزلت دختران این منطقه نیست که اینگونه در شهر ظاهر شوند.

وی ادامه داد: وجود گشت ارشاد در این شهر میتواند مانع بروز چنین آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود.

 

حسینی‌مجد در بخشی دیگر از سخنان خود به مدیریت 4.5 ساله سردار ابوحمزه در استان اشاره کرد و گفت: ایشان باروحیه جهادی و خستگی ناپذیر وارد کار شدند و الگویی به تمام معنا برای سایر مدیران هستند.

رئیس سازمان قضائی استان همدان هم با اشاره به تصویب مصوبه حمایت از عاملان امربه معروف و نهی از منکر در مجلس، گفت: با تصویب این مصوبه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر در کلیه دادگستری‌ها، سپاه و نیروی انتنظامی تشکیل و آغاز به کارخواهند کرد.

 

شهبازی به مشکلات و آسیبهای موجود در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: باید امر به معروف و نهی از منکر در بخش سیاستگذاری کلان فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی پرداخته شود.

وی با تأکید بر ایجاد یک شعبه ویژه در دادگستری جهت حمایت از عاملان امر به معروف و نهی از منکر گفت: هم اکنون درسطح استان 900 نفر عامل به امر به معروف وجود دارد که انتظار میرود همه دستگاهها در این زمینه طرح و برنامه داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت