آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 1 مرداد 1396 ساعت 12:00   |   کد مطلب: 28259
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای زیگورات گفت: هدف ما از برگزاری دوره ها، ارائه آموزش های اشتغال محور است.

به گزارش نافع، چند سالی است که رهبر معظم انقلاب شعار سال را مرتبط با اقتصاد، انتخاب می نمایند و امسال را نیز سال «اقتصاد مقاومتی: تولید ـ اشتغال» نام نهادند و این نشان از اهمیت بالای موضوع دارد و می طلبد که همه مردم و مسئولین دست در دست هم داده تا خواسته حضرت آقا تحقق یابد و بدین گونه فشار اقتصادی از سطح جامعه، خصوصاً قشر متوسط و ضعیف جامعه برداشته شود؛ سازمان فنی و حرفه ای از جمله ارگانهای تاثیرگذار در بحث اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخلی است، با توجه به اینکه روز 6 مرداد مصادف است با روز آموزش مهارت های فنی و حرفه ای، بهانه ای شد تا به سراغ یکی از مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای همدان برویم و با او گفتگویی داشته باشیم؛ در ادامه شاهد آن خواهید بود:

 

 

هانیه خلجیان دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت جهانگردی می باشد. وی در سال 1387 با دریافت مجوز از سازمان فنی و حرفه ای، اقدام به تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد زیگورات نموده است.

 

 

خلجیان با بیان اینکه حدود ده سال پیش با توجه به رشته تحصیلی خود آموزشگاه زیگورات را با محوریت آموزشهای گردشگری و تورگردانی تأسیس نمودم، عنوان کرد: کلاس ها در دوسطح برای افراد زیر دیپلم و افرادی که دارای تحصیلات تکمیلی هستند برگزار می شود.

 

 

وی آمار هنرآموزان در این رشته را بالای 700 نفر اعلام کرد و گفت: با این آمار بالا می توان گفت که در غرب کشور رکوردار دار هستیم.

 

 

مدیر آموزشگاه زیگورات از فعالیت در زمینه حمل و نقل و پایانه ها گفت و افزود: تقریبا حدود 6هزار نفر را جهت دریافت گواهینامه پایه یک و رانندگی خودروهای سنگین آموزش دادیم.

 

 

خلجیان با اشاره به اینکه آموزش های ارائه شده از لحاظ کیفی در سطح مطلوبی بوده است، ادامه داد: اغلب افرادی که آموزش دیدند وارد بازار کار شدند.

 

 

وی در پاسخ به این سوال که چه اقدامی در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام داده اید به نگارش دو مقاله اشاره کرد و گفت: یکی از این دو مقاله «شناخت عوامل گرایش کارآموزان رشته گردشگری به شرکت در دوره آموزشی-مهارتی بازارمحور در راستای اقتصاد مقاومتی» بود که توسط سازمان فنی  حرفه ای برگزیده شد.

 

 

خلجیان با بیان اینکه در حال حاضر در این آموزشگاه دوره های گردشگری، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، صنایع پوشاک و خیاطی و رودوزی سنتی  در حال برگزاری است، عنوان کرد: ما دوره های آموزشی را بر اساس نیاز بازار تعریف می کنیم.

 

 

وی گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند و هر روز در رادیو، تلویزیون نیز در مورد آموزش اشتغال محور صحبت می شود، خوب فنی و حرفه ای محور این حرکت است.

 

خلجیان افزود: سخنانی که درباره آموزش اشتغال در محافل گوناگون و جلسات مختلف از جمله در جلسات مجلس شورای اسلامی مطرح می شود را ما به صورت عملی داریم به اجرا می گذاریم.

 

 

وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه هایی از آثار هنرجویان آموزشگاه خود خبر داد و گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه ها، فراهم کردن بازار کار برای هنرجویان است.

 

خلجیان ادامه داد: فرد تا زمانی که وارد بازار کار نشود آموزشی که دیده فایده و اثری نخواهد داشت لذا پس از آموزش افراد در این دوره ها، ما دو راهکار به آن ها ارائه می دهیم: راهکار اول اینکه محصولات تولیدی هنرجویان را از آن ها خریداری می کنیم و راهکار دوم این است که از خود آن ها دعوت می نماییم تا در نمایشگاه های صنایع دستی که برگزار می کنیم آثار خود را جهت فروش ارائه دهند.

 

 

مدیر آموزشگاه زیگورات تصریح کرد: به این ترتیب علاوه بر اشتغالزایی برای فرد و کمک به بحث تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، هنرجو در زمینه آموزشی که دیده نیز تقویت می شود.

 

آنچه به نظر می رسد این است که عدم توجه مسئولین به بحث واردات بی رویه کالا، زمینه بیکاری بیش از پیش پدران و برادران ما را فراهم می کند. از طرف دیگر مدرک گرایی و تمایل به پشت میزنشینی در جوانان نیز، از جمله عوامل آسیب زا به اقتصاد  و ایجاد بیکاری در جامعه امروز است؛ که این امر نیز نیازمند فرهنگسازی و جا انداختن مشاغل تولیدی در بین جوانان می باشد. اگر به مشاغل تولیدی به عنوان یک ارزش نگریسته شود و از سطح مطلوب اجتماعی  در افکار عمومی برخوردار باشد، طبیعتاً تمایل و گرایش جوانان به این گونه مشاغل نیز بیشتر خواهد بود.

 

مژگان ورمزیار

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت