دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 27 تير 1396 ساعت 14:20   |   کد مطلب: 28202
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم با روش رکود دنبال کاهش تورم بود و چون رکود تورمی در جامعه حاکم بود، موفق نشد، گفت: این دولت نمره خوبی در امور اقتصادی نداشت.

به گزارش نافع؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ در خصوص عملکرد اقتصادی دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: این دولت نتوانست در اجرای کارهای اقتصادی نمره خوبی در طول چهار سال گذشته بگیرد.

وی گفت: دولت یازدهم به‌وسیله رکود می‌خواست جلوی تورم را بگیرد که در کنترل تورم موفقیت‌هایی را هم داشت اما به خاطر اینکه با روش رکود دنبال کاهش تورم بود و رکود تورمی در جامعه حاکم شد، بسیار برای مردم شکننده‌تر بود.؛ لذا حالتی پیش آمد که بخشی اعظمی از قدرت خرید مردم سلب شده و موجب شد آنچه را که نیاز داشتند، تهیه کنند و اثر بدی بر کارگاه‌های تولیدی هم داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یکی از شاخصه‌های اساسی اقتصاد را موضع اشتغال دانست و گفت: دولت در این زمینه تلاش‌های داشت اما مؤثر واقع نشد و اکنون بعد از 4 سال شاهد هستیم که هرروز یک واحد صنعتی در حال تعطیلی و یا کارگرانش اخراج می‌شوند.

وی افزود: درحالی‌که ضروری‌ترین نیاز جامعه امروز اشتغال است، اما با واردات محصولاتی از کشورهای خارجی ازجمله ترکیه نه‌تنها کنترل جدی صورت نگرفت بلکه برخی توافقات دولت موجب تعطیلی تولید داخلی ازجمله تولی پوشاک شده است.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به اینکه در آستانه انتخاب اعضای کابینه دولت دوازدهم قرارگرفته‌ایم، انتظار می‌رود که افرادی کارآمد و کاری انتخاب شوند تا در تقویت عملکرد دولت بتوانند کارایی داشته باشند.

وی تأکید کرد: اعضای کابینه دولت باید عرضه کار داشته و بتوانند وقت خود را به‌صورت کامل در اختیار ایجاد اشتغال و رفع مشکلات مردم بگیرند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: وقتی فردی مسئولیتی را در جامعه  پذیرفته باید از حاشیه صرف‌نظر کند و کارهای غیر مرتبط به کار خود را کنار بگذارد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما