آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 26 تير 1396 ساعت 21:42   |   کد مطلب: 28169
رئیس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از برگزاری همایش توانبخشی عصبی کشور با عنوان «ابن سینا » در مهرماه 95 خبر داد.

به گزارش نافع، علی عبدلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به موفقیت دانشکده در برگزاری اولین همایش توانبخشی عصبی کشور با عنوان «ابن سینا» در مهرماه 95، از برنامه‌ریزی، هماهنگی و شروع فعالیت‌های اجرایی برگزاری دومین همایش توانبخشی عصبی ابن سینا در تاریخ 13 و 14 مهر امسال در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد.

وی با توضیح فعالیت‌های انجام شده سه ماهه سال در حوزه‌های مختلف درمانی، آموزشی، فرهنگی و اجرایی که به منظور شناساندن ضرورت توجه به بخش توانبخشی، صورت پذیرفت اظهار کرد: با وجود  اینکه به نیاز جامعه تاکنون در این بخش به خوبی پرداخته نشده است، از تمام ظرفیت‌های منابع انسانی، مالی و امکانات موجود دانشگاه به منظور توسعه کمی و کیفی دانشکده توانبخشی همدان بهره خواهیم گرفت.

رئیس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از ایجاد کلینیک ویژه تخصصی توانبخشی، با موافقت هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و گفت: کلینیک ویژه تخصصی توانبخشی، پس از تجهیز و فراهم کردن شبکه و سایر زیرساخت‌های نرم‌افزاری HIS،  با فعالیت همکاران هیأت علمی فیزیوتراپیست در مرکز شهید مباشرکاشانی از یک اردیبهشت‌ ماه امسال به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: هم اکنون در سایر رشته‌های توانبخشی شامل کاردرمانی ذهنی یا اختلالات طیف اوتیسم و کاردرمانی جسمی، گفتاردرمانی و شنوایی شناسی نیز  به ارائه خدمت می‌پردازد.

عبدلی با اشاره به بازدید رئیس دانشگاه از حوزه توانبخشی مرکز امام خمینی(ره) خاطر‌نشان کرد: در مراسم افتتاحیه میز خدمت سازمان‌های مردم‌نهاد و سمن‌های حوزه سلامت در اردیبهشت‌ماه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان و هیات همراه پس از ورود به مرکز امام خمینی‌(ره)، از بخش‌های مختلف واحد توانبخشی شامل بخش‌های گفتاردرمانی، ارزیابی شنوایی کودکان، ارزیابی شنوایی بزرگسالان، ارزیابی فیزیولوژی، قالب‌گیری و کاردرمانی بازدید کردند و شیوه ارائه خدمات در این مرکز را از نزدیک بررسی کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما