دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1396 ساعت 12:52   |   کد مطلب: 28161
در حلقه صالحین شهید خزائی مطرح شد:
آزاداندیشی یکی از مولفه های حوزه علمیه امام صادق (ع)
جلسه حلقه صالحین خواهران بسیج رسانه استان همدان برگزار شد، در این جلسه خبرنگاران به بهانه نزدیک شدن به سالروز شهادت امام صادق (ع) با نحوه الگوگیری از رویکردها و مولفه های آموزشی و تربیتی امام صادق (ع) آشنا شدند.

به گزارش نافع، جلسه حلقه صالحین خواهران بسیج رسانه استان همدان برگزار شد، در این جلسه خبرنگاران به بهانه نزدیک شدن به سالروز شهادت امام صادق (ع) با نحوه الگوگیری از رویکردها و مولفه های آموزشی و تربیتی امام صادق (ع) آشنا شدند.

 

اعظم مرادی صالح  سرگروه این حلقه با اشاره به تأثیرگذاری توجه به شاخصه های مجالس اهل بیت در این حلقات، اظهار داشت:  حلقه های تربیتی با الگو گیری از مجالس اهل بیت شکل گرفته اند و توجه به این موضوع موجب بالا رفتن کیفیت این جلسات خواهد شد.

 

وی ادامه داد: امام صادق علیه السلام در حوزه علمیه خود همه افراد  با هر عقیده، ملیت و مذهبی را میپذیرفتند ما نیز باید به سیره این حضرت نگاه کرده و عمل کنیم.

 

مرادی صالح با تأکید بر ضرورت رعایت ادب و احترام در جامعه افزود: برای ایجاد رابطه صحیح و منطقی بین طیف های مختلف رعایت احترام و اخلاق لازم است و اگر این موارد رعایت نشود آثار مخرب فرهنگی و اجتماعی برجای میگذارد.

 

این سرگروه حلقه صالحین بیان داشت: یکی از مولفه هایی که از حوزه علمیه امام صادق علیه السلام میتوان الگوگیری کرد  برخوردهای آزاد اندیشانه امام بوده است ما باید فضایی را که در آن افراد بتوانند علاوه بر طرح سوالات متعدد و متفاوت و مخالف به طرح دیدگاه های خود بپردازند، ایجاد بکنیم.

 

وی با بیان اینکه امام صادق عقلانیت و دین را بایکدیگر گره زده اند خاطرنشان کرد: ما نباید در طرح مباحث خود به شکل احساسی عمل بکنیم بلکه آموزه های دینی باید با عقلانیت برای همه واضح شود.

 

دومین جلسه حلقه صالحین با حفظ یک صفحه از قرآن کریم خاتمه یافت.

لازم به ذکر است که این جلسه مصوباتی را نیز داشت که به شرح ذیل می باشد؛
1.  برگزاری دوره های آموزشی خبرنگاری حرفه ای به صورت کارگاهی سه روزه.
2.   خواندن یک حکمت از نهج البلاغه حضرت امیرالمومنین در جلسات صالحین
3.  حفظ یک صفحه از قرآن کریم در جلسات حلقه صالحین
4. متبرک شدن این حلقه به نام یکی از شهدای مدافع حرم " شهید محسن خزائی"که از اهالی رسانه بودند و در ۲۲ آبان ۱۳۹۵ در حلب سوریه به شهادت رسیدند.

دیدگاه شما