آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 26 تير 1396 ساعت 10:45   |   کد مطلب: 28159
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)؛
مراسم تودیع و معرفه مسئول بسیج فرهنگیان ناحیه 1 آموزش و پرورش همدان و رونمایی از کتاب معلم امت ساز با حضور گسترده اعضای این کانون و بسیجیان شهر همدان در کانون بسیج مهدیه برگزار شد.

به گزارش نافع، فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در این مراسم ضمن گرامی داشت و قدردانی از زحمات اکبر کاووسی مسئول سابق این کانون به بیان اصول و روشهای اسیس اندیشه رهبری در کشور پرداخت.

 

 

 

سردار غلامعلی ابوحمزه با بیان اینکه مفهوم آتش به اختیار بیان شده در اندیشه رهبری دارای ابعاد و شاخصه های خاصی است افزود: آتش به اختیار مطرح شده  توسط رهبر حکیم‌ و‌فرزانه انقلاب اسلامی باید بین منتخبین و نخبگان تبیین شود.

 

 

وی افزود:آتش به اختیار یک واژه نظامی است و کسانی که در دوران دفاع مقدس بودند می دانند  زمانی که یک گردان و لشکر دسترسی به فرمانده نداشته  نباشد یا در قرارگاه مرکزی اختلال ایجاد شده باشد آن لشکر و گروهان خود آتش به اختیار هستند.

 

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار داشت:تمام کسانی که در عرصه فرهنگی در حال فعالیت هستند برای جبران این وضعیت نه چندان مکطلوب فرهنگی  باید آتش به اختیار باشد.

 

 

وی لازمه ی کار در وضعیت فرهنگی فعلی را شناخت همه ی جوانب و ابعاد بر شمرد و گفت:در این عرصه آی که عرصه فرهنگی است باید ابتدا عرصه را خوب شناخت.

 

 

ابوحمزه با اشاره به حضور گسترده و پر تعداد عوامل و عناصر نفوذی دشمن تصریح کرد: با یک شناخت دقیق ما میتوانیم درعرصه آتش به اختیار وظیفه را انجام دهیم.

 

 

وی با بیان اینکه هر کاری را نمی شود در هر زمانی و هر مکانی انجام داد ادامه داد:شرایط و موقعیت را باید با باز خوانی کرد و نسبت به رویداد ها تدبیر مناسب را مشخص کرد.

 

 

 

این عضو شورای فرهنگ عمومی استان اضافه نمود:اگر بر اساس اقتضا و شناخت زمان و نیازهای آن  تلاش نکنیم ممکن است تلاش به ثمر ننشیند.

 

 

 

 

 

 

وی افزود:ممکن  است که برای رفتن از همدان به تهران راه را اشتباه برویم و سر از کرمانشاه در بیاوریم.

 

 

فرمانده بسیجیان استان همدان خاطرنشان ساخت:کار فرهنکی و آتش به اختیار چیزی نیست که احساسی و عجولانه انجام داد بلکه باید با تدبیر و عمل به سیروه و روش نورانی رهبری آن را در نظر گرفت.

 

 

 

 

 

یادگار دورا ن دفاع مقدس با بیان اینکه کسانی می توانند کار را انجام دهند باید تکلیف گرایی داشته باشند خاطرنشان ساخت:کسانی که همه چیز را برای خود و‌منافعاشان و حزبشان می خواهند نمی توانند آتش به اختیار باشند.

 

 

 

وی انقلابی عمل کردن و فکر کردن و انقلابی ماندن را  یکی از مولفه های اصلی آتش به اختیار دانست و ادامه داد:

کسی می‌خواهد انقلابی عمل کند باید بیست ویژگی مشخص را  را داشته باشد.

 

 

ابوحمزه ادامه داد:آتش به اختیار عمل کردن بی حساب و کتاب  بودن نیست.

 

 

در واقع این یک اندیشه و تفکر است و کسانی که می خواهند کار درست انجام دهند  باید به  تکلیف عمل کنند.

 

 

 

وی با اضاره به سند 2030 آن را مصداقی از این اختلال در دستگاه های کشور بر شمرد و اضافه کرد:در خصوص سند ۲۰۳۰ این همه وقت گذاشته شد و این همه هزینه گذاشته شد آخر هم حذف شد .

 

 

 

در حالی که سوال مهم و اساسی این است که به جای صرف وقت و هزینه و کشور چرا به جای سند ۲۰۳۰ سند تحول بنیادین که‌مورد مصوب مجمع تشخیص و شورای انقلاب فرهنگی و رهبری است اجرا نمی شوذ؟

 

 

 

عضو شورای تامین استان همدان افزود:پشت تمام این سندها سرویسهای جاسوسی خوابیده است.

 

 

 

 

وی تاکید نمود:روحیه غیر انقلابی روحیه مماشات و‌محافظه کاری است که این مشکل بزرگ کشور ما است زیرا این تیپ   ‌آدمها چون روحیه انقلابی ندارند نمی توانند آتش به اختیار باشند.

 

 

یکی از مهمترین مشکلات ما روحیه محافظه کاری هستیم .

 

 

وی با اشاره به نزدیکی  تشکیل دولت جدید گفت:چه در سطح استانها و وزرا یکی از مهمترین ویژگی های مدیران در نظام اسلامی این است که  باید انقلابی فکر کنند و انقلابی عمل کنند.

 

 

 

ابوحمزه با بیان ویژگی های دولت موفق در فساد ستیزی و کارایی اضافه کرد:اگر این دولت میخواهد موفق باشد باید افراد انقلابی و ازاده و فساد ستیز  را انتخاب کنند در غیر این صورت موفق نخواهند شد.

 

 

وی بیان کرد:اگر می‌خواهند مشکلات اشتغال و بیکاری و ازدواج و مسکن حل شود باید افراد انقلابی انتخاب شود و‌مهم‌ نیست از کدام جناح انتخاب شوند.

 

 

فرمانده ارشد سپاه پاسداران در استان همدان گفت:اینکه در سخنرانی ها سپاه را تخریب می کنند یا سپاه را توهین میکنند هیچ تاثیری  و هیچ تفاوتی در مسیر ما برای خذمت به مردم و حفاظت از انقلاب  نخواهد‌

 

 

وی اضافه کرد:سپاه بازوی توانمند نظام و رهبری بوده و خواهد بود و این سخنان هیچ تاثیری در اراده و عملکرد سپاه نخواهد داشت.

 

 

ابوحمزه با شاره به بحثهای مطرح شده در خصوص فعالیت اقتصادی سپاه گفت:ما ۲۳ هزار میلیارد از دولت یازدهم طلب داریم اکر نمیخواستیم‌ کمک کنیم اینگونه شانه زیر بار مسئولیت و مشکلات نمی‌گذاشتیم .

 

 

وی اضافه کرد:باید معیارها و عملکردهای انقلاب اسلامی  در انتخاب افراد و‌وزرا مطرح باشد وگرنه این دولت و آن دولت فرقی ندارد و‌موفق نخواهد شد.

 

 

 

فرمانده سپاه استان با تاکید بر غیر جناحی بودن اندیشه انقلابی اضافه کرد:برای سپاه این دولت و آن و این جناح ندارد.

 

 

 

وی در خصوص تعامل بسیجیان با دستگاه های اجرایی نیز خاطرنشان ساخت:بسیج فرهنگیان باید در تعامل با اداره آموزش و پرورش باشد.

 

 

 

ابوحمزه تاکید کرد:هم بسیج به اداره کمک کند و هم اداره به بسیج فرهنگیان زیرا این ه8مکاری نیاز اساسی است.

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه انتقاد سازنده راهکار رهبری است تا که نقاط ضعف و قوت گفته شود ادامه داد:مطالبه گری نقش سپاه و بسیج است تا مسئولین بر منویات رهبری و مطالبات مردم حرکت ‌کنند.

 

 

وی باش اشاره به دو اتفاق تلخ در استان در خصوص توهین یکی از استید به پیامبر و سکولار دانستن پیامبر تاکید کرد:هیچ کس در تمام جایگاه ها ادارات و سازمانها در استان حق ندارد از خطوط قرمز عبور کند و اگر عبور کند سپاه و بسیج ورود خواهد کرد.

 

 

 

ایثارگر و پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت اضافه نمود:استاد دانشگاه باید بفهمد چه سخنی بر زبان می آورد  ، باید بفهمد خطوط قرمز نظام کجاست و شما‌ وقتی به پیامبر توهین می کنید دیگر چیزی باقی نمی ماند .

 

 

وی با اشاره به جابجایی دولتها و برگزاری انتخابات گفت:کسی فکر نکند دولتی  می آید و می رود اصل و اصول تغییر میکند نه اصول و خطوط قرمز  نظام لایتغیر است و تغییر نمی کند .

 

 

ابوحمزه تصریح نمود:سپاه و بسیج خادم مردم است اما لحظه آی در برخورد با کسانی که خطوط قرمز نظام را مورد هجمه قرار میدهند درنگ نخواهیم کرد.

 

 

 

وی با بیان اینکه متاسفانه یک‌نفر در آموزش و پرورش به رهبری توهین کرد و امروز پرونده اش در جریان است ادامه داد:هشت هزار شهید ما نشان این نکته است که ما در حراست از انقلاب اسلامی هیچ کوتاهی نخواهیم کرد.

 

 

 

ابوحمزه در پایان گفت:اگر کسی میگوید چرا سپاه چنین ظیفه ای دارد باید گفت این را قانون مشخص کرده است سپاه طبق قانون اساسی حافظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است.

 

 

 

انتهای پیام/م

دیدگاه شما