آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 25 تير 1396 ساعت 23:18   |   کد مطلب: 28151
معاون گردشگري ميراث فرهنگي استان همدان گفت: جشنواره تابستاني از تاريخ 12 مرداد تا 20 شهریورماه برگزار خواهد شد.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علی خاکسار ظهر امروز در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه در تابستان امسال چند رویداد مهم در استان همدان انجام خواهد شد، اظهار کرد: جشنواره غذا در مردادماه سال جاری در همدان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال برای دومین مرحله جشنواره غذا برای استان‌های کرمانشاه، سنندج و همدان برگزار می‌شود، ادامه داد: اولین مرحله جشنواره غذا در کرمانشاه برگزار شد که برند‌های برتر غذایی، رستوران‌ها، هتل‌ها و بخش خصوصی در آن شرکت کردند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اهداف جشنواره غذا را معرفی برند‌ها و فرهنگسازی استفاده از غذا‌های سنتی دارای ارزش غذایی، تاریخی، پزشکی و دارویی دانست و تاکید کرد: این جشنواره از 18 تا 20 مردادماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره غذا در سه بخش برگزار می‌شود، ادامه داد: بخش اول مسابقه بهترین غذا، بهترین محل عرضه و بهترین آشپز است که در این بخش سه پیش غذا، سه دسر و سه نوشیدنی برای داوری انتخاب می‌شود.

خاکسار با اشاره به اینکه بخش دوم جشنواره حالت نمایشگاهی دارد و به عرضه محصولات خود می‌پردازند، افزود: در خلال جشنواره 40 غرفه خواهیم داشت و به هر استان 10 عرفه داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از غرفه‌ها برای ارائه برنامه‌های آیینی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: بخشی از برنامه برای نشست‌های تخصصی و علمی در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اجرای زنده سفالگری را بخش دیگری از جشنواره دانست و افزود: جشنواره غذا در باغ نظری همدان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه درخواست یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی برای استقرار در محل جشنواره شد و ادامه داد: دو دستگاه اتوبوس برای ایاب و ذهاب میهمانان خارج از استان در نظر گرفته شده است

خاکسار با اشاره به اینکه جشنواره غذا از ساعت 17 تا 23 در تاریخ 18 تا 20 مردادماه برگزار خواهد شد، بیان کرد: امسال شرکت‌کنندگان در جشنواره غذا باید محلی عرضه غذا داشته باشند.

وی در ادامه به جشنواره تابستانی اشاره کرد و با بیان اینکه جشنواره تابستانی در سال‌های گذشته در همدان برگزار شده است، اظهار کرد: جشنواره تابستانی از تاریخ 12 مرداد تا 20 شهریورماه برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ایجاد فضای شور و نشاط، افزایش ماندگاری مسافران، معرفی ظرفیت‌های همدان و ... را از جمله اهداف برگزاری جشنواره تابستانی دانست و افزود: برنامه تبلیغاتی جشنواره تابستانی از یکم مردادماه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در هگمتانه، باباطاهر و لالجین و نمایشگاه چرم و سفال در آرامگاه بوعلی برگزار خواهد شد، افزود: اجرای برنامه‌های شاد، اجرای جنگ شادی، اجرای تئاتر خیابانی، نمایشگاه‌های عکس های قدیمی، برپایی نمایشگاه سنگ‌های قیمتی، جنگ خنده، پخت کیک در پیاده‌راه بوعلی، جشن ویژه روز همدان و ... از جمله برنامه‌های جشنواره تابستانی در همدان است.

وی از برگزاری کنسرت موسیقی حامد همایون در تاریخ دوم شهریورماه خبر داد و افزود: جشنواره ملی با رویکرد مهمان‌نوازی گردشگری ابزاری برای توسعه در بخش‌های عکس، فیلم، ایده و سفرنامه‌نویسی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما