دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 25 تير 1396 ساعت 23:15   |   کد مطلب: 28150
رئيس پلي كلينيك شهيد شهبازي تامين اجتماعي همدان خبر داد
افزايش 40 درصدي اقلام دارويي در پلي كلينيك شهيد شهبازي همدان
رئيس پلي كلينيك شهيد شهبازي تامين اجتماعي همدان از افزايش 40 درصدي تعداد اقلام دارويي در پلي كلينيك شهيد شهبازي تامين اجتماعي همدان خبر داد.

به گزارش نافع، محمد قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به اینکه پلی‌کلینیک شهید شهبازی تامین اجتماعی همدان سال 93 توسط وزیر رفاه افتتاح شده است، اظهار کرد: نیروهایی که اکنون در پلی‌کلینیک شهید شهبازی فعال هستند قبلاً در درمانگاه شماره 2 تامین اجتماعی همدان بودند.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه شماره 2 تامین اجتماعی همدان در پلی‌کلینیک شهید شهبازی ادغام شده است، گفت: در درمانگاه قبلی فقط ویزیت پزشک عمومی و ماما صورت می‌گرفت و واحد آزمایشگاه و پاراکلینیک نبود اما وقتی درمانگاه شماره 2 تامین اجتماعی به اینجا منتقل شد، بخش‌های پاراکلینیک نظیر رادیولوژی، آزمایشگاه، دندان‌سازی، خدمات پرستاری و در قسمت کلینیک نیز پزشک عمومی، دندانپزشکی، درمانگاه مامایی و درمانگاه تخصصی فعال شدند.

رئیس پلی‌کلینیک شهید شهبازی تامین اجتماعی همدان تاکید کرد: در درمانگاه تخصصی تخصص کودکان، زنان و زایمان، قلب و عروق، مغز و اعصاب، پوست و مو، جراحی عمومی، چشم و گوش و حلق و بینی و فوق تخصص گوارش وجود دارد.

وی با اشاره به تعداد تخصص‌های موجود در پلی‌کلینیک شهید شهبازی افزود: هشت تا 9 تخصص در این پلی‌کلینیک مشغول فعالیت هستند.

قربانی به مقایسه اقدامات صورت گرفته در سال گذشته نسبت به سال 94 پرداخت و گفت: 30 درصد ظرفیت آزمایشگاه از لحاظ تعداد و مورد آزمایش افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی ویزیت پزشک عمومی در سال گذشته نسبت به سال 94، خاطرنشان کرد: افزایش 45 درصدی تعداد ویزیت پزشک متخصص، افزایش 30 درصدی ویزیت مامایی و افزایش 25 درصدی تعداد نسخ داروخانه و افزایش 40 درصدی تعداد اقلام دارویی را طی سال گذشته شاهد بودیم.

رئیس پلی‌کلینیک شهید شهبازی تامین اجتماعی همدان از راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی طی سال گذشته در پلی‌کلینیک شهید شهبازی خبر داد و افزود: محل داروخانه بازسازی شده و به محل استاندارد و درستی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در بخش رادیولوژی پلی‌کلینیک شهید شهبازی تمام دستگاه‌های رادیولوژی دیجیتال شده‌اند، خاطرنشان کرد: طبق دستور سازمان تامین اجتماعی در تمام مراکز تامین اجتماعی پرونده الکترونیک برای مراجعه‌کنندگان تشکیل شده و اکنون به صورت صد درصدی در این مجموعه انجام می‌شود.

*تشکیل 2500 پرونده الکترونیک برای بیماران مزمن

قربانی با اشاره به اجرای طرح  پرونده الکترونیک که از دی ماه سال گذشته آغاز شده است، افزود: از زمان آغاز طرح، 2 هزار و 500 پرونده برای بیماران مزمن تشکیل شده و کار تمام مراجعه‌کنندگان از طریق پرونده الکترونیک انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام نه تنها ثبت سابقه از بیماری را در بردارد بلکه مراجعات غیر ضروری بسیار کمتر خواهد شد، تصریح کرد: با این اقدام اشتباهات دارویی به حداقل رسیده و استفاده منطقی از داروها نیز فراهم شده است.

رئیس پلی‌کلینیک شهید شهبازی تامین اجتماعی همدان در پایان به رضایتمندی بیماران و نیز پزشکان از این طرح اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت