دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1396 ساعت 23:10   |   کد مطلب: 28149
معاون امور عمراني استاندار همدان گفت: براساس قانون هیچ مشکلی برای ساختار غار عليصدر وجود ندارد و کارمندان به قوت به كار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش نافع، به نقل از فارس از همدان، محمودرضا عراقی ظهر امروز در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه بار‌ها گفته‌ام شرکت سیاحتی علیصدر و غار علیصدر برند گردشگری استان همدان است، اظهار کرد: هیچ چیز و هیچ کس نمی‌تواند به غار علیصدر خدشه وارد کند و بهره‌برداری از این طرح باید انجام شود.

وی با بیان اینکه 25 سال پیش ساختاری برای علیصدر تعریف شده که در حال انجام است، ادامه داد: اکنون در صورت لزوم به تغییر در ساختار هیچ اشکالی ندارد که شرکت دیگری وارد کار شود.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه براساس قانون هیچ مشکلی برای ساختار غار وجود ندارد و کارمندان به قوت به کار خود ادامه می‌دهند، بیان کرد: با هیچ حرف و چالشی نمی‌توان به بهره‌برداری طرح علیصدر خدشه‌ای وارد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در رابطه با موضوع علیصدر قانون هر تصمیمی بگیرد همان انجام می‌شود، ادامه داد: از مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر تشکر می‌کنم چراکه تمام توان خود را برای بهره‌برداری از آن گذاشته است.

عراقی با بیان اینکه سازمان‌های بازرسی بهترین گزارش را از شرکت سیاحتی علیصدر ارائه دادند، یاد آور شد: موضوع گردشگری استان بسیار حساس است و براساس وظیفه به کار خود در سازمان همیاری‌های شهرداری ادامه می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه بهره‌برداری از عیلصدر در حوزه عمرانی است، ادامه داد: اگر آقای یاری مدیر غار علیصدر بماند و یا آقای مالمیر رئیس سازمان میراث فرهنگی استان مدیری را تعیین کند باز غار علیصدر زیر نظر قوه مجریه است و آینده مشخصی دارد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم در غار علیصدر بهترین خدمات را ارائه دهیم و وارد چالش نمی‌شویم، بیان کرد: از رسانه‌ها درخواست داریم وارد چالش نشوند چراکه برای ورود گردشگر به استان باید نقاط قوت را گفت و باعث دلسردی گردشگران نشد.

وی در ادامه به تفاهمنامه امضا شده بین سازمان میراث و وزارت کشور اشاره کرد و انعقاد این تفاهمنامه را اتفاق خوبی دانست و افزود: باید توسعه روستایی فعال‌تر شود و صنایع کوچک، صنایع تبدیلی کشاورزی و صنایع دستی روستاییان را در روستا حفظ کرد که مشکلات بزرگ در شهر ایجاد نشود.

عراقی با تاکید بر اینکه در رابطه با محور‌های گردشگری همدان باید همت خاصی گذاشت و زیرساخت‌های آن را فعال کرد، افزود: برای محور‌های گردشگری همدان باید اعتبار شهرستانی و ملی در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: باید نورپردازی محور‌های گردشگری بهتر شود و برای امنیت و زیبایی منطقه نور کافی داشته باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه موضوع آموزش بسیار مهم بوده و توجه به این موضوع در همدان مطلوب بوده است، افزود: در استانی که پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین است اول باید آموزش داد که تولیدکنندگان و متولیان گردشگری چگونه کالای با کیفیت ارائه کنند و با مردم به چه شکل برخورد کنند.

وی با تاکید به اینکه زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری در حال به نتیجه رسیدن است، افزود: قطار همدان سال‌ها مانده بود، اما در یکی دو سال آخر با شدت و حدت پیگیری شد و در یک سال 250 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

عراقی به نخستین سفر خانواده شهدا و خبرنگاران با قطار به مشهد مقدس اشاره کرد و ادامه داد: از تاریخ دوم مرداد به مدت دو روز در هفته به صورت رفت و برگشت با قطار سفر از همدان به مشهد مقدس را خواهیم داشت و در آینده نزدیک نیز هر روز به تهران سفر انجام می‌‌شود که این یک زیرساخت بزرگ است.

وی آزادراه را یکی از زیرساخت‌های اساسی دانست و بیان کرد: زیرساخت‌های لازم در استان همدان وجود دارد اما فرودگاه هم یک نیاز است.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی در رابطه با گردشگری وظیفه دارند، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید فعال بوده و به دبیرخانه نامه بزنند و رویکردهای خود را در رابطه با گردشگری ارائه کنند.

وی در ادامه ضمن اینکه از آژانس‌های مسافربری خواست تا در رابطه با جابجایی مسافر با قطار فعال شوند، ادامه داد: در برنامه‌هایی از جمله «خندوانه» و «دورهمی» اطلاع رسانی خوبی برای گردشگری همدان انجام شد که از صد‌ میزگرد تاثیرگذارتر بود.

عراقی با اشاره به اینکه طرح جامع با میراث فرهنگی پیگیری می‌شود، افزود: در حال اضافه کردن هتل در استان همدان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مناطق گردشگری باید توسعه پیدا کند، ادامه داد: طرح جامع باید پیگیری شود چراکه باید چراغ راه چشم‌انداز 20 ساله باشد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینکه دولت دوازدهم در حال شکل‌گیری است، بیان کرد: شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم و چالش‌های زیادی داشتیم اما اکنون جامعه به تعادل رسیده است.

وی افزود: زحماتی که در دولت یازدهم در تعاملات داخلی و بین‌المللی انجام شد، در دولت دوازدهم به ثمر می‌نشیند و مردم به شایستگی‌های خود می‌رسند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما