آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 24 تير 1396 ساعت 15:02   |   کد مطلب: 28138
مدیرکل مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اینکه آمارها در زمینه وجود معتادین در سطح جامعه واقعی نیست، گفت: برخی فکر می‌کنند تنها مشکلی که افراد را به سمت اعتیاد به مواد مخدر می‌کشاند، اشتغال است و البته ما منکر آن نیستم؛ اما بر اساس بررسی‌هایی 65 درصد افراد معتاد شاغل هم بوده اند.

به گزارش نافع، به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ سیدرسول حسینی پیش از ظهر امروز در کارگاه پیشگیری از اعتیاد شهرستان اسدآباد که به همت اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: اگر روحانیون، اساتید، جامعه بانوان و کارشناسان در حوزه‌ مبارزه با مواد مخدر دولت و متولیان مبارزه را یاری ندهند، نتیجه ای در این زمینه حاصل نمی‌شود.

وی گفت: برخی فکر می‌کنند تنها مشکلی که افراد را به سمت اعتیاد به مواد مخدر می‌کشاند، اشتغال است و البته ما منکر آن نیستم؛ اما بر اساس بررسی‌هایی  65 درصد افراد معتاد شاغل هم بوده اند.

مدیرکل مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اینکه آمارها در زمینه وجود معتادین در سطح جامعه واقعی نیست، گفت: در استان همدان به صورت شناور 30 هزار نفر در استان همدان معتاد وجود دارد که از این تعداد بر اساس آمار کمپ‌ها تعداد هزار و 500 نفر در شهرستان اسدآباد است.

وی تصریح کرد: به فرض مثال که از 30 هزار نفر جمعیت معتادین تریاک مصرف کنند و ان به اندازه روزانه یک گرم، در خوشبینانه ترین تفکر می‌توان گفت که روزانه 10 میلیون تومان در استان تریاک مصرف می‌شود.

حسینی که به تازگی در این سمت مشغول فعالیت شده است، ادامه داد: تصمیم گرفته ام که واقعیت ها را به مردم بگویم و مشکل را با آنان طرح  کرده تا راه حل مناسب بیابم.

وی با بیان اینکه متأسفانه آمارها نشان می‌دهد که بیشتر فرزندان جامعه اداری در معرض آسیب و ابتلا به مواد مخدر هستند، گفت: ما باید برای مهار این معضل بزرگ جامع دست در دست هم داده و مردم هم به کمک ما بیایند.

مدیرکل مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اینکه امروز تهدید جدی جامعه ما وجود اعتیاد در فضای مجازی است، از متولیان امر مبارزه با مواد مخدر خواست با مطالعه و تحقیق به دنبال مهار و سپس ریشه کن کردن اعتیاد باشند.

وی تأکید کرد: امروز نباید پنهان‌کاری در حوزه مواد مخدر وجود داشته باشد و باید مردم را وارد عرصه مبارزه با این معضل کرد.

حسینی با بیان اینکه 43 کمپ ترک اعتیاد و 147 مرکز توزیع متادون در استان همدان فعال است، گفت: متأسفانه اطلاع رسانی در زمینه پیشگیری از مواد مخدر از طریق روحانیت، مسئولان، فرهنگیان و غیره ضعیف است و در این زمینه نیاز است که با کار مطالعاتی و تحقیقاتی امر مبارزه را آغاز کنیم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما