آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت 23:47   |   کد مطلب: 28099
دكتر پرويز اذكايي با بيان اينكه قول داده بودم كتاب‌هايم را در همدان وقف كنم و وعده‌ام محقق شد گفت: قبلاً قرار بود اين كتاب‎‌ها براي مجموعه عين‌القضات وقف شود اما بنده به ساختمان عين‌القضات نقد داشتم، ضمن اينكه نماينده ولي فقيه در استان نيز درخواست كرد كتاب‌ها را در اينجا وقف نكنم.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، پرویز اذکایی ظهر امروز در مراسم افتتاح کتابخانه‌ حاوی کتاب‌های اهدایی خود به کتابخانه مرکزی همدان با اشاره به تشویق و قیام حضار به احترام ایشان به هنگام سخنرانی، با لحنی متواضعانه اظهار کرد: شما بیش از حد به من لطف دارید و آنچه در مورد من سخن می‌گویید مبالغه است.

وی خاطرنشان کرد:  قصد این بود در سال 76 که شورای شهر تازه تاسیس شده بود اقداماتی برای آرامگاه عین‌القضات همدانی انجام شود، استاندار وقت گفت باید این یادمان نیز مانند آرامگاه بوعلی دارای کتابخانه معتبری باشد و آنجا به من گفت کتاب‌ها را باید خود شما به مجموعه وقف کنید که من نیز همان جا تعهد این کار را دادم.

این واقف فرهنگی ادامه داد: ساختمانی که بعداً در آنجا ایجاد شد مطلوب نبود و چون مورد استفاده افراد بیشتری قرار نمی‌گرفت از اهدای کتاب‌ها صرفنظر کردم، ضمن اینکه ساختمان عین‌القضات نیز مورد نقد بنده است.

وی افزود: سنگ قبری که برای مقبره عین‌القضات نیز ساخته شده بود عوض کردند که سنگ قبر فعلی متناقص با شخصیت بزرگ عین‌القضات همدانی است.

اذکایی با اشاره به اینکه نماینده ولی فقیه در استان از من خواستند کتاب‌هایم را به  مجموعه عین‌القضات ندهم و من نیز اطاعت کردم، گفت: ایشان اعتقاد دارند آنجا پارکینگ دوطبقه است و من نیز برای اینکه کتاب‌ها را به آن مجموعه  ندهم، مراتب را به شورای شهر اعلام کردم.

وی با اشاره به اینکه پس از سال‌ها نیز مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت جایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که بخواهم کتاب‌ها را به آن مجموعه اهدا کنم، خاطرنشان کرد: در چهارراه نظری توسط آموزش و پرورش جایی اختصاص داده شد و با تلاش استاندار همدان و معاون سیاسی ـ امنیتی نیز هزینه‌هایی در آنجا شد اما این مکان  نیز فضای کتابخانه نداشت و کتاب‌هایم را در اختیار مجموعه آموزش و پرورش قرار ندادم.

 این واقف خیراندیش با بیان اینکه بانونی فرهیخته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با من مکاتباتی داشت که کتاب‌هایم را در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قرار دهم، افزود: با صحبتی که با استاندار همدان و معاون سیاسی ـ امنیتی داشتم  نسبت به انتقال کتاب‌هایم به این مجموعه موافقت کردند.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه ساختار کتابخانه دارد و افراد بهتر از کتاب‌ها می‌توانند استفاده  کنند، گفت: با موافقت دبیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بلافاصله کتاب‌هایم به کتابخانه مرکزی منتقل شد.

اذکایی با اشاره به اینکه در این مجموعه تلاش‌های بسیار شده است و از همان زمان انتقال کتاب‌ها، کار فهرست نویسی و قفسه‌بندی انجام شد ، افزود: از تمام کسانی که در ایجاد این مجموعه تلاش کرده‌اند، قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت