دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 20 تیر 1396 ساعت 15:07   |   کد مطلب: 28082
سردار ابوحمزه در جمع مداحان خواهر استان همدان:
ضعف دشمنان ما در عرصه فرهنگی نداشتن منبر و مداحی است
فرمانده سپاه استان همدان گفت:در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن در عرصه های مختلف برگ برنده ما منبرها و مداحی ها و توسل به اهل بیت علیهم السلام است که سال هاست آن ها را زمین گیر و نقشه های شومشان را برآب کرده است.

به گزارش نافع، به نقل از کورنگ ، سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه انصارالحسین علیه السلام استان همدان در همایش یک روزه استانی عفاف و حجاب فاطمی و کارگاه آموزش تخصصی مداحی که در حضور مداحان خواهر سراسر استان و  حاج مجتبی روشن روان مسئول بسیج مداحان استان همدان و جمعی از مسئولین از صبح امروز در سالن اجتماعات اردوگاه ابوذر برگزار شد،مداحی و منبر ها را برگ برنده ای در مقابل تهاجم دشمنان دانست و گفت:در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن در عرصه های مختلف برگ برنده ما منبرها و مداحی ها و توسل به اهل بیت علیهم السلام است که سال هاست آن ها را زمین گیر و  توطئه های شومشان را نقش برآب کرده است.

فرمانده سپاه استان همدان با بیان دلیل اصلی انحراف برخی ها از مسیر انقلاب افزود:اگر فردی در جامعه از مسیر انقلاب منحرف می شود دلیلی جز این ندارد که افکار و اعمال آن فرد از مسیر انقلاب خارج شده است و این زنگ خطری است برای نیروهای انقلابی که انقلابی فکر کنیم و انقلابی عمل کنیم و انقلابی بمانیم.

سردار ابوحمزه معرفت همراه با معنویت را لازمه مبلغین و مداحان دانست و اضافه داشت: ویژگی های مهمی  که یک مداح و مبلغ باید دارا باشد معرفت است که بتواند در حد و اندازه های خود اسلام را بشاسدو با پاکی قلوب و نفس بر قلوب مردم تاثیر بگذارد.

وی با تاکید بر بصیرت مداحان در جامعه بیان داشت:مداحان در جامعه از مصائب حضرت زینب در جامعه برای مخاطبان خود روضه ها نقل می کنند اما بزرگترین شجاعت حضرت زینب(س)شجاعت ،بصیرت و امام شناسی ایشان بود مداحان امروز در جامعه وظیفه انطباق جریان های عاشورا در صدر اسلام با زمان حال را دارند و خروجی کار آن ها باید جامعه را به سمت و سوی ولایتمداری و امام شناسی ببرد.

ابوحمزه با یادآوری این موضوع که مراعات حال دیگران در بیان واقعیات شجاعت محسوب نمی شود گفت:بیان واقعیات در جامعه اگر باعث رفع مشکلات مردم می شود مطلوب است و مداحی که برای رعایت حال دیگران در جامعه از بازگو کردن واقعیات دوری می کند خصلت شجاعت را ندارد.و کاری که برای رضای خدا باشد در دل ها جای می گیرد.

سردار ابوحمزه در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکیدکرد:امربه معروف و نهی از منکر از کانون خانواده آغاز می شود و ما وظیفه داریم ابتدا از خود و خانواده های خودمان شروع کنیم چرا که این فریضه الهی ار اوجب واجبات است.

فرمانده سپاه استان همدان در پایان در خصوص اهمیت عفاف و حجاب در جامعه خاطر نشان کرد:اگر زن های انسان ساز از جامعه گرفته شوند جامعه به انحطاط و نابودی کشیده خواهد شد.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت