دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 19 تير 1396 ساعت 23:09   |   کد مطلب: 28069
استاندار همدان با بیان اینکه افزایش بی‌رویه مالیات واحدهای تولیدی همدان را از کار می‌اندازد، گفت:اقبالی برای سرمایه‌گذاری در همدان وجود ندارد و باید این فرهنگ در همدان اصلاح شود.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محمد ناصر نیکبخت شامگاه یکشنبه در آئین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، اظهار داشت: استان همدان در ارتباط با اقتصاد مقاومتی گام‌های بلندی را برداشته و ما بیشتر از سهمیه‌ای که دولت برای واگذاری به بخش خصوصی برای همدان تعیین کرده بود عمل کردیم یعنی به جای واگذاری 66 پروژه 235 پروژه را به بخش خصوصی واگذار کردیم.

نیکبخت با بیان اینکه 125 درصد میانگین استان در پیشرفت شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برآورد شده است گفت: اما شأن استان بیشتر از این میزان است ضمن اینکه فعالان اقتصادی استان در کشور صاحب ایده و خلاق هستند و با شرایط کنونی استان باید گام‌های بلندتری را در حوزه اشتغال تولید بردارد.

وی با اشاره به اینکه تصمیم دولت دوازدهم بر این است تا در ارتباط با اقتصاد مقاومتی که تاکید مقام معظم رهبری پشتوانه آن است جهشی را در اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ایجاد کند، گفت: پیش زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم انجام شده دیگر مردم کم‌کاری را نمی‌پذیرند و زمان اقدام موثر است.

استاندار همدان با بیان اینکه مجلس، قوه قضائیه و دولت باید همگام و همراه با هم ضمن هم‌افزایی با یکدیگر این مشکلات را مرتفع کنند عنوان کرد: چرا که رفع مسائل تنها توسط دولت اجرایی نمی‌شود و اشتغال نیز اجرایی نمی‌شود مگر با وجود بخش خصوصی چرا که کار دولت تاجر نیست.

نیکبخت بیان کرد: اگر 30 درصد از سهام نفت به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود در راستای حمایت از بخش خصوصی است ضمن اینکه بانک‌ها باید به خوبی در حوزه حمایت از سرمایه گذار ورود یابند و در راستای اصلاح سود سپرده‌ها و سود بانکی قدم بردارند.

وی با اشاره به اینکه اکنون برخی بانک‌ها پیشنهاد ارائه تسهیلات با سود بیش از 20 درصد را به سرمایه گذار می‌دهند افزود: دولت و مجلس باید کاری کنند تا سرمایه‌گذار علاقمند به ورود به بخش تولید باشد.

استاندار همدان تصریح کرد: در استان همدان باید فرهنگ سرمایه گذاری تغییر کند و باید به استقبال سرمایه‌گذار برویم ولی متأسفانه در استان اقبالی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد و گاهی سؤالاتی نیز مبنی بر اینکه برای چه آمدید، چه می‌کنید و چه می‌خواهید و غیره از سرمایه‌گذار می‌شود که این شیوه برخورد نیازمند اصلاح است.

نیکبخت گفت: چند روز پیش با دو سرمایه گذار آلمانی و ایرلندی و روز گذشته نیز با دو سرمایه گذار از هامبورگ نشستی برگزار شد و موافقت شد تا فعلا 100 مگاوات و در آینده نیز 250 مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان همدان ایجاد کنند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه در استان همدان در بحث تسریع در صدور مجوزها اقدامات خوبی انجام گرفته است، افزود: در همدان ظرف مدت نصف روز جواز تأسیس صادر می‌شود و استعلامات نیز توسط دستگاه‌های مربوطه انجام می‌گیرد.

استاندار همدان خطاب به مدیران و مسئولان اظهار داشت: اگر یک سرمایه‌گذاری در مورد ایجاد طرح و دریافت مجوز در اداره یا سازمانی دچار مشکل شد شخصا به خودم اعلام کنید زیرا هنوز از برخی موانع مطلع نیستیم و با آگاهی در این زمینه می‌توانیم برای رفع موانع اقدام موثری داشته باشیم.

نیکبخت با بیان اینکه نباید فشار مالیاتی بر سر تولیدکنندگان و صنعتگرانی که به تازگی از مشکلات رهایی یافته اند قرار گیرد تصریح کرد: 100 میلیارد تومان از مالیات همدان را کم کردیم و آنچه در بودجه دیده شده با آنچه اعلام شده بود 100 میلیارد تفاوت دارد.

وی اظهار داشت: اگر افزایش بی رویه‌ای در وصول مالیات داشته باشیم واحدهای تولید از کار می‌افتند و تعطیل می‌شوند، اگر کوچکترین تلنگری به واحدها وارد کنیم به شرایط قبل بر می‌گردند لذا باید اجازه بدهیم تا به پایداری برسند.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه پاشنه آشیل و مشکل اصلی نظام، اشتغال است عنوان کرد: مجلس و قوه قضائیه در این مبحث به کمک دولت آمده و شرایط مهیا شده و دیگر بهانه ای نیست، در استان همدان نیز سرداران اقتصادی و فعالان اقتصادی می توانند استان را به مرحله‌ای برسانند تا مشکل اشتغال نداشته باشیم.

نیکبخت در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی قطار همدان به تهران خبر داد و گفت: قطار همدان در مورد صادرات نیز کارساز بوده و از ظرفیت‌های استان است که سه شنبه قطار در نخستین سفر عازم مشهد است و تعدادی از خانواده‌های شهدا و اصحاب رسانه در این سفر حضور دارند.

وی با بیان اینکه به دلیل تحریم‌ها ریل‌گذاری راه آهن از دولت قبل باقی مانده بود، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید ریل‌گذاری بعد از برجام شروع شد و از ده کیلومتری در استان مرکزی تا ایستگاه شورین بعد از برجام و در این دولت انجام شد.

نیکبخت تأکید کرد: اگر کسی در ایجاد راه آهن دخیل بود و به مراحل نهایی رسید بعد از رهبری و تعدادی از مسئولان وقت استان همچون زبردست، حاجی بابایی و خرم دولت تدبیر و امید بود و افراد مدعی که حاضر نشدند زمان حضور رئیس جمهور در ایستگاه قطار بیایند و از وی قدردانی کنند نمی‌توانند اکنون مدعی اجرای امور راه آهن باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت