آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 18 تير 1396 ساعت 23:30   |   کد مطلب: 28048
رئیس انجمن مطالعات خانواده گفت: تسهیل‌گران ازدواج در کشور ما مرده‌اند اما فتنه گران ازدواج زیاد هستند.

به گزارش نافع، به نقل از فارس از همدان، عبدالرضا کردی امشب در سلسله‌نشست‌های خانه جوانان در رابطه با «ازدواج و سبک زندگی» اظهار کرد: ما در کشور مشکل پول نداریم بلکه مشکل مهارت‌هایی است که می‌توان در رابطه با هر موضوعی کسب کرد.

وی با بیان اینکه در زندگی اول باید خود را شناخت، ادامه داد: هم‌کفوگزینی در ازدواج یک امر تخصصی است و ازدواج هم مانند هر کار دیگری مهارت و جرأت می‌خواهد.

رئیس انجمن مطالعات خانواده با اشاره به اینکه وقتی افراد، مات ازدواج می‌کنند در زندگی پس از ازدواج نیز بی‌هیجان و مات هستند، بیان کرد: ازدواج یک اتفاق بزرگ و مکتب انسان‌سازی است نه مکتب کلاهبرداری.

وی با اشاره به اینکه در ایران خیابان‌ها وضع خانواده را به هم ریخته و اجازه نمی‌دهد خانه‌ها سالم باشند، ادامه داد: در موضوع ازدواج ابتدا باید انسان مختصات خود را بشناسد.

کردی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد در ازدواج فیلم بازی می‌کنند، تصریح کرد: وقتی فردی شخصی را به خاطر زیبایی چهره بپذیرد در زمان دیدن چهره زیباتر نفر اول را کنار می‌گذارد اما روح منحصر به فرد است و هر کس روح خاص خود را دارد.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج پژوهش می‌خواهد و بسیاری از افراد دانش آن را ندارند، بیان کرد: باید ازدواج همراه با مثبت‌اندیشی، کرامت و صداقت باشد.

رئیس انجمن مطالعات خانواده با بیان اینکه پیش از همسرگزینی باید هم سرشناسی داشت، ادامه داد: برخی افراد عفت بصری و عفت ذهنی ندارد که داشتن عفت بصری و ذهنی از عفت عملی مهمتر است.

وی با بیان اینکه ذهن در ازدواج باید پاک باشد و اگر ذهن پاک باشد عشق می‌آفریند و عنصر ازدواج موفق می‌شود، افزود: در حال حاضر صورت از سیرت مهمتر شده درحالی که سبک فکری مهمتر است.

وی با بیان اینکه عجله و تاخیر در ازدواج خوب نیست، افزود: بعد از ازدواج باید قناعت بصری، نظری و حتی هیجانی داشت.

رئیس انجمن مطالعات خانواده تناسب اندام، مرتب بودن و ... را در ازدواج مهم دانست و افزود: هر فردی باید برای بهترین شریک زندگی جذاب باشد نه کذاب.

وی با بیان اینکه ازدواج یک فرآیند است و یک اتفاق نیست، افزود: تسهیل‌گران ازدواج در کشور ما مرده‌اند اما فتنه‌گران ازدواج زیاد هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت