آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 18 تير 1396 ساعت 00:31   |   کد مطلب: 28040
رئیس اداره میراث فرهنگی اسدآباد خبر داد:
اهداء قرآن نفیس به موزه توسط خیر معروف اسدآبادی
رئیس اداره میراث فرهنگی اسدآباد از اهداء قرآن نفیس توسط خیر معروف اسدآبادی به موزه تاریخ و فرهنگ اسدآباد خبر داد.

به گزارش نافع کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ اظهار کرد: در 17 تیرماه امسال یک خیر اسدآبادی به نام حاج علی‌خان بلندی یک جلد قرآن کریم به موزه تاریخ و فرهنگ این شهرستان اهدا شد.

وی افزود: این امر به‌واسطه حجت‌الاسلام سید موسی حسینی مجد امام‌جمعه شهرستان صورت گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی اسدآباد با توضیحاتی در خصوص کتاب قران اهدایی گفت: مصحف این کتاب شریف خراسانی بوده که به شیوه کتابت و صفحه‌آرایی مرسوم دوره تیموری در سه سطر با دانگ درشت به خط محقق و هشت سطر به خط نسخ یاقوتی کتابت شده به اشاره علاءالدوله پسر بایسنقرمیرزا و نوه شاهرخ تیموری به سال 845 ه ق است.

وی ادامه داد: این کتاب قرآن به شماره 153 در گنجینه نفیس آستان قدس رضوی بر اساس وقف اعتقاد خان پسر میرزا غیاث‌الدین محمد رازی به سال 1040 ه ق ثبت‌ شده است.

اکبری‌شایگان افزود: صحافی و جلد و قاب‌سازی این کتاب به‌صورت طرح چرم و سوخت توسط گروه ترنج بوده و چاپ آن فاکسی میله از 1391 تا 1394 در چاپخانه راش آلمان انجام شده است.

وی گفت: این کتاب قرآن به همراه یک جزوه ضمیمه به زبان‌های فارسی و انگلیسی مشتمل بر مقالاتی از سید محمدصادق خرازی، محسن عبادی، مهدی صحرا¬گرد و مجید فداییان است که سندی تاریخی آن از نقش و تأثیر هنرمندان ایرانی در تکامل قلم محقق بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت