دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 15 تير 1396 ساعت 14:42   |   کد مطلب: 28003
اعزام بازماندگان در 28 تیرماه؛
عملیات میمک و والفجر 5 بازخوانی می‌شود
اعزام بازماندگان در 28 تیرماه؛عملیات میمک و والفجر 5 بازخوانی می‌شود.

به گزارش نافع، علی‌ رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ از بازخوانی عملیات‌های میمک و والفجر۵ خبر داد و اظهار کرد: در این اردوی با بازخوانی نقش رزمندگان اسدآبادی در مقاطع مختلف دفاع هشت ساله یاد و خاطره آنا را زنده نگه می‌داریم.

وی تصریح کرد: اکثریت آنانی هستند که در عملیات‌های میمک و‌چنگوله حضور داشتند و یا اینکه بعد از عملیات برای حفظ خط  پدافندی در منطقه بودند و البته تعدادی هم از علاقه‌مندان برای کمک و پشتیبانی از این بازخوانی ما را همراهی خواهند کرد.

نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس به اعزام افراد در اردوی سنوات گذشته برای بازخوانی عملیات حماسه‌های شنام و قروایز اشاره کرد و گفت: این امر مورد استقبال فرماندهان و مسئولین، باقیماندگان آن حماسهٔ بزرگ قرار گرفته ‌است و این بار جمعیتی دیگر راهی استان ایلام هستند تا حماسهٔ عاشورایی رزمندگان شهر در منطقه میمک را با حضور در معرکه نبرد و همچنین حماسهٔ بزرگ والفجر۵ را در تپه‌ماهورهای چنگوله روایت کنند.

وی یادآور شد: زمان برگزاری این اردو چهارشنبه 28 تیرماه از محل سپاه ناحیه اسدآباد است.

رستمی با بیان اینکه صداقت بچه‌های شهر در روایت صحنه‌های جنگ فقط روایت فتح و پیروزی‌ها نیست بلکه در این حرکت پربرکت، مقاطعی از جنگ که با عدم‌الفتح و شکست مواجه بوده را نیز شامل می‌شود، افزود:  نمونه بارز آن سقوط تلخ مهران در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۵ است و همچنین بازخوانی عملیات بزرگ کربلای۴ که با شکستی تلخ مواجه شد که در زمستان سال جاری بازخوانی خواهد شد.

وی این اعزام برای بازخوانی عملیاتی جنگی را راه ناتمامی دانست که باید به پایان برسد، گفت: شکی نداریم که ما در جنگ به تکلیف عمل کردیم ولی گاه در انجام این تکلیف بزرگ الهی با عدم‌الفتح مواجه شدیم و امید است که قلم و قدم ما مرضی رضای خداوند شهیدان باشد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما